Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.07.2014 Gazete
ABONE OL

Yeni Türkiye

Elimde sükûtun nabzını dinle, Dinle de gönlümü alıver gitsin, Saçlarımdan tutup, kor gözlerinle, Yaşlı gözlerime dalıver gitsin.
Yürü, gölgen seni uğurlamakta, Küçülüp kaybol ırakta Yolu tam dönerken arkana bak da, Köşede bir lahza kalıver gitsin.
Ümidim yılların seline düştü, Saçının en titrek teline düştü, Kuru yaprak gibi eline düştü, İstersen rüzgâra salıver gitsin. (1923. Üstat Necip Fazıl'ın veda şiiri) Hüzünle sevinç, gözyaşlarıyla sevinç gösterilerinin bir nehir gibi önümüzden aktığı bir eşsiz günde, 'Göründüğü gibi olan, Gücünü milletten alan, Mazlumlara sırdaş, Gariplere yoldaş olan Recep Tayyip Erdoğan'ı tarihi bir göreve uğurladık.
Cumhuriyet tarihimizde ilk defa halk tarafından Cumhur/Başkan'ı olmak için, bir tarihi günde, veda etmedi, yeni bir başlangıç yapma kararıyla Çankaya yürüyüşüne başladı. Allah, yar ve yardımcısı olsun. Erdoğan, Türkiye'de, 2023, 2071 ufkunu koymuş bir hükümetin Başbakan'ıydı. Uzun yıllardan sonra bu topraklarda yaşayan insanlarımıza, bir ufuk, bir amaç, bir "hedef" verilmişti. Türkiye'nin gücü ve etkinliği, coğrafi sınırlarının çok ötesinde, siyasi, ekonomik, kültürel sınırlarına taşınmaya gayret edilmişti. Türkiye'nin bir enerji havuzuna dönüştürülmesine çalışılmaktaydı. Orta Asya, Ortadoğu ve Kafkasya enerji havzalarının ortak bir havuzunda Türkiye'nin kilit rolü konuşuluyordu. İstanbul'un yıldız şehir olmasına çalışıyordu. Türkiye'nin yüzü; Balkanlar, Ortadoğu, Kafkasya, Orta Asya ve Kuzey Afrika'da ortaya çıkacak sorunlara, Avrupa Birliği ülkelerini etkileyebilecek ve siyasi ve ekonomik istikrara yönelik ciddi riskler taşıyabilecek her olaya ve olguya dönmüştü.
Erdoğan'ın Çankaya felsefesinin, "Milli irade ve milli güç. 2023-2053-2071" olduğu açıklandı. Bu felsefe, 5 yıl bir arı peteği gibi doldurulacak. Milli irade'nin tecellisinde "BAŞKANLIK" modelinin derinliği enine boyuna halkın önüne konulacak.
21'inci yüzyılın çok daha hızlı değişmelere sahne olacağı muhakkak. 100 yıllık dünya düzeni değişirken, yeni Ortadoğu şekillenirken, Yeni Türkiye "tarihin altın fırsatını" yaşıyor.
Yenidünya düzeni içinde jeo-stratejik ve jeopolitik konum gereği "çok hızlı gelişebilecek" ülkemizin 2015'lerden itibaren Başkanlık modeline geçmesini görmezlikten gelemeyiz.
Hayati konularından bir diğeri, YENİ ANAYASA'dır. Yüzyıllık kangren olmuş bir sorunumuza da 'çözüm süreci'yle neşter atılıyor.
Bu işin mimarının Çankaya'ya çıkması bir şanstır. Türk-Kürt beraberliği sadece ülkemizde değil, ORTADOĞU'NUN yeniden inşa edilmesinde de çok önemli bir parametredir.

SONUÇ:
Aziz milletimiz, 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı olarak Erdoğan'ı Çankaya'ya çıkararak, 21'inci yüzyılın TÜRKİYE İMPARATORLUĞUNU kurma kararını dünyaya ilan edecektir.