Bugünkü
Takvim

Adaylık başvuruları 'ya gönderildi

Başkanlığı, adaylığı başvurularını Yüksek Seçim Kurulu'na () iletti.

  • Güncel
  • 02.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 02.07.2014 13:39
ABONE OL
Adaylık başvuruları YSK'ya gönderildi
Başkanlığı, kendisine yapılan cumhurbaşkanı adaylığı başvurularına ait bilgi ve belgeleri, 'ya göndermesi gereken son tarih olan 4 Temmuz'u beklemeden, pazartesi ve salı günleri gönderdi.

CHP ve MHP'nin, başvuruların ilk günü 29 Haziran Pazar günü, ortak adayları Ekmeleddin İhsanoğlu'na dair yaptığı başvurusu, 1 Temmuz'da YSK'ya iletildi.

TBMM Başkanlığı'na dün de iki başvuru oldu. İlk olarak AK Parti Grup Başkanvekilleri, Genel Başkan, Başbakan ve İstanbul Milletvekili Recep Tayyip Erdoğan'ı aday gösteren 311 imzalı dilekçeyi; daha sonra da HDP Grup Başkanvekilleri, Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş'ı aday gösteren dilekçeyi Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e sundu.

TBMM Başkanlığı, yapılan bu iki başvuruyu da dün YSK'ya gönderildi.

YSK, son başvuru tarihi 3 Temmuz'un ardından cumhurbaşkanı adaylık başvurularını 5 Temmuz Cumartesi günü incelemeye başlayacak.

Tespit edilen eksikliklerin tamamlanmasına ilişkin yazılı bildirimde bulunulması halinde cumhurbaşkanı adayları, YSK'ca belirlenen bilgi ve belge eksikliklerini, en son 7 Temmuz Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar tamamlayacak.

Eksikliklerin tamamlanmasının ardından cumhurbaşkanı geçici aday listeleri, Resmi Gazete'de 8 Temmuz Salı günü yayımlanacak ve itirazlar başlayacak.

kalan karakter 1000

pusula pusula

Icimden bir ses Sayin Ihsanoglu`nun birden fazla vatandasligi bulundugundan kanun geregi Cumhurbaskanligi secimine girmesinin mümkün olamayacagini söylüyor.. Ama YSK bunu tabii ki dikkate almayacak.
Dikkate aldigini farzedelim: O zaman gör curcunayi!
Adaylik basvuru tarihi gecmis. Chp ve mhp`nin Cumhurbaskani adayi yok.
Vay be.....
Ne gülerim ama.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.07.2014 22:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.