Bugünkü
Takvim

Özal soruşturmasında 5 polise ceza istemi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada Ahmet Özal ile Başbakan Tayyip Erdoğan'ı dinledikleri ve kaydettikleri gerekçesiyle 5 polisin 'gizliliğin ihlali' suçundan cezalandırılmasını talep etti.

  • Güncel
  • 01.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 01.07.2014 09:00
ABONE OL
Özal soruşturmasında 5 polise ceza istemi
Cumhuriyet Savcısı Alper Türközmen'in hazırladığı iddianamede, 3 Aralık 2012'de ve Ahmet Özal'ın arasında geçen ve içeriğinde herhangi bir suç unsuru bulunmayan telefon konuşmasının polis memuru Harun Atıcı tarafından "bilgi notu" olarak kaydedildiğine yer verildi.

"GİZLİLİĞİN İHLALİ" SUÇLAMASI
Kaydedilen bilgi notunun ve ses kaydının polis memuru Mehmet Gezginci ile komiser yardımcısı Yasin Çakmak tarafından dinlenip bakıldığı belirtilen iddianamede, Harun Atıcı'nın savunmasında, soruşturma kapsamında dinlenen hedef şahısların önemli görüşmelerinin bilgi notu şeklinde düzenlenmesini, proje başkomiseri Durak Yiğit ve Komiser Ömer Aydın'ın istediğini kaydettiği belirtildi. İddianamede şüphelilerin "gizliliğin ihlali" suçundan ayrı ayrı cezalandırılması talep edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.