Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.07.2014 00:00
  • Son Güncelleme: 01.07.2014 23:52

hırsızları affetmiyor

Güvenlik kameraları her geçen gün yeni teknolojilerle piyasaya çıkarken, hırsızlarda tek tek yakalanıp cezalandırılıyor.

IP kameralar hırsızları affetmiyor
Hırsızlık Bürosu polisleri, risk altında ki ev, işyeri, yazlık, yatlar için alarm ve ın hırsızlık olaylarında caydırı olduğunu. IP ( Ay Pi ) 2 mp kameralarda farklı açılardan net görüntü tespit edildiğini, bununda hırsızlık, gasp faaillerinin kısa zamanda yakalanmasına yardımcı olduğunu söylüyorlar.

5 AYLIK SİGARA PARASINA IP GÜVENLİK KAMERASI
Dursun Boran 'ın haberine göre, Emniyet Genel Müdürlüğü E. Teftik Kurulu Başkan V. Hüdaverdi Bıyıklı işyeri ve evlere kamera alarm taktırmanın lüx değil. Güvenlikte ihtiyaç olduğunu söyledi şöyle dedi:
" Bir evde pek çok eşin, ferdin aylık sigara parası 500- 600 TL civarında. Sigara içen bir kişi 5 ay sigara içmezse, 650- 700 dolara ( 1400 TL ) satılan yeni teknoloji IP kameralardan ev,işyeri, villalarına taktırabilir. Bu kamera görüntülerini yurt içinden ve dışından. İşe giderken servisde. Belediye otobüslerinden, tren ve metrolardan seyredebilirler.
Harekete duyarlı kameralar görüntü tespitinden anında cep telefonlarına SMS, yada maille olay anını video görüntüsü olarak yolluyor. "

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.