Bugünkü
Takvim

Erdoğan'ın tan istifa etmesi gerekiyor mu?

, AK Parti'nin cumhurbaşkanlığı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın tan istifa etmesine gerek olmadığını söyledi.

  • Güncel
  • 01.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 01.07.2014 19:37
ABONE OL
Erdoğan'ın Başbakanlıktan istifa etmesi gerekiyor mu?
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in, 'Erdoğan, görevinden, adaylığı kesinleştiğinde, yani en geç 3 Temmuz'da istifa etmeli' sözüne cevap verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçim yasasının 11. maddesinde bu durumun açıkça düzenlendiğini belirten Kuzu, "Kimlerin görevden ayrılması gerektiği tek tek sayılıyor. Mevcut cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar ve milletvekilleri istifa etmeden aday oluyor. Seçildiği zaman görevinden istifa ediyor. Anayasa Mahkemesi, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili kanunu inceledi ve bu maddeyi iptal etmedi. Bunu Anayasaya aykırı görmedi" diye konuştu.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

bence etmeli ve bu yarış adaletli olmalı eger içlerinde adalet varsa

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 02.07.2014 19:56
canan canan

cok beklersiniz biz arkasinda oldugumuz sürece ama siz hayal kurmaya devam edebilirsiniz tabi hayal kurmak bedava biz gercekleri görmeye devam ediyoruz sonuna Kadar RECEP TAYYIP ERDOGAN

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.07.2014 23:05
ahmet yayla ahmet yayla

AR EDEP İŞİ geriside kişinin bileceği iş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.07.2014 17:54
Salim Salim

Ege nin bir gazetesinde;MHP ve HDP, Başbakan Erdoğan'ın adaylığının açıklamasının ardından Başbakanlık'tan istifa etmesi için YSK'ya müracaat etmeye hazırlanıyorlarmış.ama içlerin de CHP yok muuu.Yasa da Başbakan ile ilgili istifa eder diye metin yooookkkk.istifa etmeden aday olabilir.Öyle ise;Ahmet Necdet Sezer Cumhurbaşkanı adayı olduğunda istifa etti mi? Etmedi. Bugün istifayı savunanlar, o zaman Sezer için 'istifa etmesi gerekir' dediler mi? Sezer bürokrattı, neden görevinden ayrılmadı? Onun ayrılması gerekirdi.Muhalefetin kafasındaki senaryo bu,ağzı olan konuşuyor..30 Martta yerel seçimlerde tokadı Milletten tokadı yediler..az geldi galiba.bekleyiniz...10 AGUSTOS u o zaman..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.07.2014 17:07
aysun aysun

etmesine gerek yok başbakanımızı seviyoruz o hangi makamda olursa olsun destekçisiyiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 02.07.2014 13:44
poyraz poyraz

bu gürsel tekin denen zat RTE'ın Cumhurbaşkanı seçildiğini sandı galiba, daha dur, yeni aday oldu, kutlamalat ve görev değişikliği 10 ağustostan sonra...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 02.07.2014 12:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.