Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.03.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.03.2014 11:56
ABONE OL

in kasasına büyük darbe

Fethullah Gülen Grubuna yakınlığıyla bilinen 'e önceki gün yapılan Maliye operasyonunun detayları belli olmaya başladı. İncelemenin holdingin arkasında olan ve Gülen Grubunun kasası olarak nitelendirilen 'a yönelik olduğu öğrenildi.

Cemaatin kasasına büyük darbe
Fethullah Gülen Grubuna yakınlığıyla bilinen 'e önceki gün yapılan Maliye operasyonunun, Gülen Grubunun kasası olarak da nitelendirilen 'a yönelik olduğu öğrenildi. Fethullah Gülen Grubuna yakınlığıyla bilinen Kaynak Holding'in uzun süre başında bulunan Mustafa Özcan'ın grubun Fethullah Gülen'den sonraki en etkili ismi olduğu kaydediliyor.

CEMAATİN KASASI
Yetkililer, olan ve İstanbul'da yaşayan Özcan için 'in kasası' ifadesinin kullanıldığını belirtiyor. Cemaatin önde gelen isimlerinden olan Rektörü Şerif Ali Takalan'ın da aralarında bulunduğu, çoğunluğu yurtdışındaki üniversite rektörlerinden oluşan cemaat mensubu bazı rektörlerinin bundan birkaç yıl önce 'ı ziyaret ettiğini hatırlatan yetkililer, bu ziyaretin Mustafa Özcan'ın başkanlığında gerçekleştirildiğini belirtiyor.

TETİKÇİ ARSLAN KAYNAK HOLDİNG'TE ÇALIŞTI
2006 yılında nı gerçekleştiren tetikçi avukat 'ın en yakın arkadaşlarından birisinin de yine bir avukat olan olduğunu dile getiren Tevfik Diker ise 'Kemalettin Gülen Fethullah Gülen'in amcasının oğludur. Kemalettin Gülen ile Alparslan Arslan'ın, Danıştay Saldırısı'ndan önceki dönemde Cemaat'e ait Kaynak Holding'te avukat olarak çalıştıkları iddia edilmektedir.

O dönemde Kaynak Holding'in başındaki isim Mustafa Özcan'dır' diyor.

VERGİ KAÇIRDIĞI İDDİA EDİLİYOR
Bünyesinde , , gibi şirketleri barındıran Kaynak Holding, iddiaları kapsamında İstanbul Mali Şube ekipleri tarafından incelemeye alındı. Holdingin Üsküdar Bulgurlu Mahallesi 'ndeki binasında, akşam saatlerinde başlayan incelemeler sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. İzmir'de, 1983 yılında Çağlayan Matbaacılık ile temelleri atılan Kaynak Holding, başta eğitim yayıncılığı olmak üzere, bilişimden turizme, kargo taşımacılığından tekstile, gıdadan perakende mağazacılığa kadar, 16 farklı sektörde, 23 şirketi ve yaklaşık 8 bin çalışanı bulunuyor.

Kaynak: Yeni Şafak