Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.03.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.03.2014 13:21
ABONE OL

ne darbe üstüne darbe

ne yakınlığıyla bilinen 'in Üsküdar'daki merkezinde inceleme yapıldı. Bunun yanı sıra örgütün finansörü Akın İpek'in sahibi olduğu televizyonunun da ulusal yayın hakkının iptal edildiği öğrenildi.

Gülen örgütüne darbe üstüne darbe
Holding bünyesinde çalışan, finans trafiğinde etkili bir pozisyonda bulunduğu belirtilen yönetici konumundaki bir kişinin ihbarı üzerine , i mercek altına aldı.

Yapılan ilk incelemeler sonunda kara para trafiğinin ve vergi kaçakçılığının izine rastlanması üzerine Kaynak Holding'in İstanbul Bulgurlu ve Mahmutbey'deki merkez binalarına MASAK ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından baskın düzenlendi.
MASAK elemanları holdingin mali, finans hareketlerine ilişkin belgelere ve bilgisayardaki kayıtlarına el koydu. İncelemede, özellikle holding bünyesindeki ve bilişim şirketleri üzerinde yoğunlaşarak gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Özellikle eğitim, yayıncılık, kargo ve bilişim sektöründeki şirketleri ile tanınan Kaynak Holding'in 7 bine yakın çalışanı ve yıllık 1,5 milyar liralık ciroya sahip. Holding 16 farklı sektörde bünyesinde 23 ayrı şirket barındırıyor.
1979 yılında İzmir'de kurulan Holding ticari hayata yayıncılıkla başladı ve Sızıntı Dergisi'ni yayınladı. İlerleyen yıllarda giderek büyüyen Holding, eğitimden, yayıncılığa, kargoculuktan, bilişime kadar onlarca sektöre girdi.

Kaynak Holding Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile biliniyor.

KANALTÜRK'ÜN LİSANSI İPTAL EDİLDİ

RTÜK, 'ün ulusal yayın hakkını iptal etti. nün finansörü Akın İpek'in sahibi olduğu Kanaltürk televizyonunun ulusal yayın hakkının iptal edildiği öğrenildi. Bu kararla birlikte kanal, tüm Türkiye'de değil, sadece Marmara bölgesinde izlenebilecek.

Kanaltürk, RTÜK'e başvurarak ulusal yayın hakkı talep etmişti. RTÜK bu hakkı vermeyince kanal yargı yoluna başvurmuştu. 9. İdare Mahkemesi 2010 yılında kanal lehine karar vererek ulusal yayın yapabileceğini belirtmişti.

Bunun üzerine üst kurul mahkeme kararını uygulamış ancak temyiz yoluna gitmişti. Danıştay Genel İdareler Kurulu bu kez RTÜK lehine karar vererek kanalın bölgesel yayın yapması gerektiğini bildirmişti.