Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.03.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.03.2014 11:13
ABONE OL

Gülen'den Erbakan'a 'Gitsin' bedduası

için "onu semt imamı bile yapmam" diyen , 'ın iktidardan gitmesi için ise beddua etmiş...

Gülen'den Erbakan'a 'Gitsin' bedduası
Gülen Hareketi içinde 25 yıl hizmet veren , Gülen'in muhtelif dönemlerde muhtelif liderler için yaptığı şaşırtan çıkışlarının olduğunu belirtti.

İşte 'in; , ve Süleyman Demirel için yaptığı şaşırtan çıkışlar...

ÖZAL'I SEMT İMAMI BİLE YAPMAM
Rahmetli Turgut Özal'ın siyasi başarısından da fevkalade rahatsızlık duymuştu. Hatta bir sohbette kendi annesinin de Özal için böyle söylediğini aktarmış ve şöyle demişti: "Aklı anamın aklı kadar olanlar Özal'ı kurtarıcı sanıyor. Bizim hizmette olsaydı Özal'a semt imamlığı verir miydim bilmiyorum" dedi.

ERBAKAN'A "GİTSİN" BEDDUASI
Necmettin Erbakan'ı üstün başarısı nedeniyle zaten kendisine rakip gören ve yarış pistinden bir an önce diskalifiye edilmesini isteyen Hocaefendi atıp tuttu. Hatta "Eğer İslam'ı bunlar temsil edecek ise yerin dibine batsın o İslam" diyordu. "Hükümet düşecek herkes görevini yapsın" dedi. Biri anlattı: "Hocaefendi Erbakan'a öyle bir beddua etti ki, yerler gözyaşından ıslandı. Duadan sonra hocaefendi elini yüzüne sürerken dedi ki, hadi size müjde bir haftaya kalmaz Erbakan'a Fatiha okuruz."

BEDDUA VE ÖVGÜ
Demirel için ne kadar beddualar ettiğimizi hatırlamıyorum bile... Ama bu açılım sürecinde Gazeteciler ve Yazarlar Birliği'nin düzenlediği ödül töreninde Süleyman Demirel'e hitaben; "Söz sultanının yanında söz söylenmez..." diyordu. Bir gece öncesinde söyledikleri ise ağza alınacak gibi değildi. Peki, bu nasıl oluyordu?

Kaynak: Star Gazetesi