;

"Zaman'ın anketi uydurma"

Erdoğan, Zaman Gazetesi'nin bugün yayınladığı anket sonucu için "uydurma" dedi.

Zamanın anketi uydurma
Erdoğan, "17 Aralık operasyonu sonrasında sizin bir söyleminiz var, siyasi iradeye yönelik olarak. Bugün Zaman gazetesinde bir anket yayınlandı. Bunu sormak istiyorum. Bu anketleri ve sürekli olarak Gül'ün göreve davet edilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soruya Konda'ya ait anket sonuçlarını açıklayarak cevap verdi.

"BİZİM YAPTIRDIĞIMIZ ANKETE GÖRE AK PARTİ 47.7"
Soruyu soran Sabah muhabirine, "Bunu değerlendirmeme gerek yok da, sen inanıyor musun?" diyen Erdoğan, "Senin mensubu olduğun gazete (Sabah) başka anketler yaptırdı. Biz de yaptırdık. Bakın söyleyeyim diğer anketleri. Bakın Konda'nın ocak ayı anketini söylüyorum. Ak Parti: 47.7, CHP: 28.5 MHP: 14.4 BDP: 5.9" dedi.

"BUNLAR PARALEL YAPININ ANKETLERİ"

Muhabirin "anketleri ben yapmadım" şeklindeki sözlerine de Erdoğan, Zaman gazetesinin son zamalardaki habercilik anlayışını eleştirerek cevap verdi.

Erdoğan eleştirilerini şöyle sürdürdü:
"Yok sen yaptın demiyorum ama senin mensubu olduğunu gazete de anket yaptırdı. Bu anketin adı paralel yapı anketidir. Bunlar duymaz uydururlar. Bunlar kendilerine göre bir irade oluşturmaya çalışmak istiyorlar, bunu yapamayacaklar, dünyanın değişik bir ucundan Türkiye yönetilmez, çıkarsın gelirsin ne istiyorsan yaparsın. Bugün Almanya seyahatim var, cumartesi Soçi'ye gideceğiz, sonra meydanlardayız, öyle palavradan anketleri bu millet yutmuyor. Biz her ay 4 anket yaptırıyoruz, çaprazlama yaparız, değerlendiririz. Biz buraya böyle geldik. Biz hayali projelerle konuşmuyoruz, yaptıklarımızla konuşuyoruz, eser Türkiye'dir. Milletimiz de bunun için bize sahip çıktı."
  • 03 Şubat 2014, Pazartesi 16:44

kalan karakter 1000

UMUT UMUT

herhalde anketi kendi evlerinde falan yapmışlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 03.02.2014 18:13
jolly jolly

Allah seni hainlerden ve tüm diger düsmanlardan korusun basbakanim, Allaha emant ol

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır4
cevapla 03.02.2014 17:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.