;

dağılıyor!

Hükümetine karşı adeta savaş açan Derin Cemaat'in gerçek yüzünü öğrenenler, ni terk ederken, bir öğrencinin bu konuyla ilgili kaleme aldığı mektup, grubun Allah yolunda hizmet yerine, hükümet ile kavga ettiğini gözler önüne serdi…

Akit Gazetesi, nde kalan bir öğrenci tarafından kendilerine gönderilen bir mektuba dayandırdıkları haberde Cemaat'in zor bir döneme girdiğini dile getirdi. Hükümetine karşı kara kampanya başlatan 'nin dağılma sürecine girdiği ifade edildi.

Deşifre olan 17 Aralık komplosunun, cemaat evlerinde kalan öğrencileri derinden sarstığı ve paralel yapılanmanın gerçek yüzünü öğrenen öğrencilerin tek tek evlerden ayrılmaya başladığı dile getirildi.

Cemaat mensubu bir şahsın gönderdiği mektupla, Allah yolunda hizmet amacı güden masum gençlerin nasıl bir çıkmaza sürüklendiğini gözler önüne serdi.

Tetikçiler

"CEMAAT'İN SOHBET KONULARI HÜKÜMETİ KARALAMAK"

İşte o mektuptan çarpıcı bölümler: "Üniversite 3. sınıf öğrencisiyim. Cemaat evlerinde vazifeliyim. Ailemin evi aslında okuluma yakın ama Hizmet'le ilk tanıştığımda, programlarına ilk katıldığımda 'ben burada olmalıyım' dedim ve çıktım geldim. Davaları 'Güneşin doğup battığı her yere Allah'ın adını ulaştırmak' olan bu Hizmet'e gelip bu davayı sahiplenmek istedim. Gel gör ki işin içine girince bunun yanında aslında ufak ufak başka taraflara kaydığımızı fark ettim. Sürekli bir şeyleri sorguluyordum. Bu olaylar da patlak verince bir şeyler dank etti tabiri caizse. Sizin de dediğiniz gibi cemaat tavan ve taban olarak ikiye ayrılıyor. Benim burada bulunma amacım sorumluluğumdaki insanlara Allah'ı anlatmak, Resullulah'ı (S.A.V.) anlatmaktı. Fakat 1 aydır bizden başka şeyleri anlatmamızı istiyorlar. Bir akşam sohbetinin adı 'dershaneler' ya da 'yolsuzluk' olabilir mi? Oluyormuş. Sohbet konularımız dershaneler, yolsuzluk, Hükümeti karalamak, AKP'nin ihaneti, beddualar…"ÇIKARLARI HER ŞEYİN ÖNÜNDE GELİYOR"

Sürekli bir baskı, inandırma çabası. Üstad Said Nursi ki, Besmele'de 'şeytanın şerrinden sığındığım gibi siyasetin şerrinden Allah'a sığınırım' diyor. Cemaat'ten kimse kalkıp da demesin ki biz Said Nursi'nin şakirtleriyiz. Bu iddiaya ilkokul talebeleri bile gülüyor artık. İnsanlara birey olarak düşünme fırsatı vermiyorlar. Bir olay olduğunda kişi daha bunu araştırıp üzerinde bir fikir sahibi olmadan, üstündeki Abi ya da Abla hemen bir istişare düzenler ve olayları evirip çevirip kendi çıkarları doğrultusunda altındaki gruba empoze eder. Öyle bir üslupla anlatırlar ki; Suriye'de donarak, yanarak, bombalanarak, parçalanarak ölen insanların derdi de neymiş sanki… Heyhat! Bu arada karşı tarafı ikna ederken de iki kelamlarından birinde 'Allah' derler ve karşıdaki kişi asla olan biteni sorgulamaz. Takip edeceği kaynaklar da bellidir.

"HİLECİ ZAMAN'A NASIL GÜVENEBİLİRİZ?"

Zaman gazetesi ve Samanyolu TV dışında bir şey takip etmeyin diye ısrarla tembih ederler. Kafa karışıklığı olmasın diye biz okumuyoruz siz de okumayın derler. Oysa mantıklı bir insan şunu düşünmez mi? Sırf tirajı yüksek olsun diye bir eve 3 gazete geliyorsa eğer, böyle bir hileye başvuran gazeteye nasıl güvenelim? Omurgasız mı bunlar acaba diye düşünmüyor değilim.

Süzer'in Gezi'si

"AK PARTİ'YE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ"

Biz burada Suriye'deki, Mısır'daki, zamanında Arakan'da, Gazze'de katledilen insanlara değil de kapatılacak olan dershanelerin, istifa eden Hakan Şükür'ün, bilmem neredeki emniyet müdürünün yasını tutuyoruz. Asıl ağlanılacaksa bu vaziyete ağlanmalı. Müslüman kardeşlerimiz katledilirken biz burada saçma sapan meselelerle uğraşıyoruz ya buna hep beraber ağlayabiliriz işte.

Bilmiyorum ne zaman gerçeğe gözlerini açacaklar? En yüzeysel olarak yani en tepeden bakınca şunu görüyorum: Eğer örtümle okuluma girip çıkabiliyorsam bunu kime borçlu olduğumu biliyorum. Eğer okullara Kur'an ve Hadis dersleri geldiyse bunu kime borçlu olduğumuzu biliyorum. Eğer bu ülke bu kadar gelişip küresel güçlere karşı söz söyleme hakkına sahip olduysa bunu kime borçlu olduğumuzu biliyorum. Hükümetin kazanacağını ve bu içimizdeki virüslerin ayıklanacağını biliyorum. Allah daima hakkı tutar kaldırır.

Paranı kim verdi Zekeriya

"CEMAAT'TEN EN KISA SÜREDE AYRILACAĞIM"

Ben ve benim gibi düşünen arkadaşlarım hiçbir zaman sorumluluğumuzda olan öğrencilere siyaset yapmıyoruz Elhamdülillah. Ne kadar üstlerimiz bize anlatın deseler de bu çirkinlikleri anlatmak bir Müslümana yakışmaz. Şu an içinde bulunduğum durum araf gibi bir şey. Sen Allah rızası için uğraşıp birkaç bir şey öğretmek istiyorsun talebelerine ama üstündekilerin amacı hükümeti ele geçirmek ya da devirmek gibi kirli işler olunca yaptıklarımızın bir anlamı kalmıyor. Allah'ın rızasını bunlara alet etmemeli, gitmeli buradan en kısa zamanda. Ama şu ara tatile kadar en azından Kur'an derslerimizi, sohbet konularımızı bitirip öyle gitmeli. Yoksa talebelerin haklarına girmiş oluruz Allah korusun. Ve giderken ya da onlar beni atmadan son oyumu Hakk'a oynayacağım inşallah. Belki ciddi bir kitleye ulaşamam ama sorumluluğumdaki öğrencilerime gerçeği anlatırım."

  • 05 Ocak 2014, Pazar 19:11

kalan karakter 1000

sümbül sümbül

birey kendi hakkını savunamıyor tanıdığım birinin anlatığı gibi kız bırakmakla en guzelini yapmış hz muhamet ve onun yolu doğruluğundan allah ayırmasın her birey kendi hakkını savunmalıdır bazı ev yönetim abi ve ablaları kendi cıkarlarınıı düşünüor bireye karar hakkı doğurmaksızın

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 16.05.2014 11:09
muslihun muslihun

Cemaate hizmet eden masum kardeşlerimize... Dine hizmet etmenin onlarca yolu var. Yeterki rızayı ilahiyeyi gözetin. Allah ve resulune savaş açan yahudi ve hristiyan unsurlardan uzak durun. Allah müslümanlara bunları dost edinmeyi ve yalaklanmayı haram kıldı. Başınızdakileri doğruya sevk mücadelesine girin. Müslümanlara düşman olmayın. Aklınızı başınıza alın. Mazlumların ahını gözetin. Allah verdiği nimetleri geri alabilir. Bağımız hazana dönebilir. Allah için şeytan sizi iyi niyetle aldatmasın. Allah'tan hep beraber hakikatı ifşa etmesi için acilen dua edelim...

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 19.02.2014 13:16
fena kandırılmışız... fena kandırılmışız...

bence bu adamlar bizi fena keklemiş.hizmet meğerse CEMAAT A.Ş. imiş. ananaslar dolarlar nereye gidiyor kimse bilmiyor. taban olarak en alttaki elemanlar canını dişine taksın, yukardakiler neler yapıyor. uyanın artık hocanın gerçek yüzü ortaya çıktı. gözyaşları ile bizi fena kandırmış. Amerika da niye kalıyor cevabını kimse vermiyor. burda olursa yanına giden gelenler elbet basın tarafından yakalanır ama uzak diyarlarda gözden uzak telefon ile iş bağlıyormuş meğerse...fena kandırmış bizi fena...

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 09.02.2014 23:14
saman gazetesi saman gazetesi

akrep ölürken bile zehirliyor. ülkemin büyük iş adamları zor durumda bırakılıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır2
cevapla 06.01.2014 23:56
salim salim

hizmet demek, insanların islamiyeti öğrenmesi için Allah rızası için çalışmak demektir, yoksa , siyasetle uğraşmak ve devleti elegeçirmek hiçbir islam aliminin ve evliyanın prensibi ve düsturu olmamıştır.Talebelerine ve halka kur'an-ı kerim öğretmek ve islamiyeti yaşamayı öğretmek ana düşünceleri olmuştur ve devletten ve devlet adamlarından uzak tutmuşlardır. Bir bu gerçek islam büyüklerine bakın, bir de şimdi hizmet adı altında iktidar hırsına bürünmüş, hatta, sahip çıkması gereken insanlara beddua eden gözü dönmüşlere bakın

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır1
cevapla 06.01.2014 23:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.