Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.07.2013 19:08
  • Son Güncelleme: 20.07.2013 19:11

Barolar Başkanı'ndan başörtülüye hakaret!

Başkanı 'nun hakaretine maruz kaldığını dile getiren başörtülü , Feyzioğlu'ndan şikayetçi olduğunu belirtti..

Barolar Başkanı'ndan başörtülüye hakaret!
Eskişehir-Ankara yolunda hızlı trenle seyahat eden Ceylan, önündeki birisinin telefonla yüksek sesle konuşması üzerine rahatsız olarak kendisini uyardığını, bunun üzerine daha sonra olduğunu öğrendiği kişi ve yanındakilerin sözlü saldırısına maruz kaldığını belirterek polise başvurdu.

Olayın adliyeye taşınmasının ardından nöbetçi savcının talimatıyla ifadesi alınan "Olay günü aynı vagonda 13A-13B ve 13C numaralı koltuklarda oturan kişilerden biri, telefonda yüksek sesle ingilizce konuşarak 'Ülkemde durum çok kötü, polis herkese ateş ediyor' gibi cümleler kullanıyordu. Ben de çok yüksek tonla konuştuğu için rahatsız olduğumu ilettim" dedi.

Bunun üzerine Feyzioğlu'nun kendisine dönerek "Sen kimsin otur oturduğun yerde, zaten bu ara sizin gibiler ile konuşulmuyor" dediğini anlatan Ceylan "Ben bir vatandaş olduğumu söyledim. Sonra bir kişi de bana destek çıkarak, 'utanmıyormusunuz bir bayana karşı böyle kırıcı oluyorsunuz' dedi. Feyzioğlu'nun yanında bulunan 2 kişi de beni azarladı. Feyzioğlu'nun yanındaki top sakallı arkadaşı ise 'Geri zekalı, rahatsız oluyorsan trenden in' diye bana hakaret etti. Bu kişilerden şikayetçiyim" dedi.

Ceylan'ın bu şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, sözkonusu koltuklarda oturan kişilerin Başkanı Metin Feyzioğlu ile Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Av.Sabri Çepik ve Av. Kürşat Karacabey oldukları belirlendi. Yetkililer 18 Haziran 2013 tarihinde yaşanan olaya ilişkin 2 görgü tanığının olduğunu belirterek, görüntülerin bulunduğu bir cd'nin de dosyaya konulduğunu ifade ettiler. Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayın Eskişehir il sınırında gerçekleştiği için soruşturma evrağını Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği öğrenildi.

Zahide Ceylan, olay günü sosyal paylaşım sitesinden yaşadıklarını paylaşmış. İşte Ceylan'ın o mesajları: "Eskısehır ank. hızlı trende vAtan haını bırı. Dış ülkeye yalan bılgı verıyor!!... Bugün benı de eskısehır ank tren de linç edeceklerdı ama ! Allah ayaklarına dolandırdı (Üstelık tanınan bır sahsıyet)... "

Kaynak: Star Gazetesi


kalan karakter 1000

Ceyhun Tuna Ceyhun Tuna

Benim anlamadığım, bu memlekette onca muhafazakar demokrat, inançlı avukatlar neden hala kazan kaldırmıyorlar, neden hala bu kendilerini seçkin ve ayrıcalıklı olarak gören ve büyük geneli piç olan bu namussuzlara hadlerini bildirmiyorlar, bu gidişle bizim gibi sıradan insanlar bu tahrik ve tacizlere daha fazla dayanamayacaklar, inanın çok yakındır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 20.07.2013 21:40
adalet adalet

Azımsanmıyacak kadar çok olan odalar olsun bazı sivil örgütler olsun çeşitli dernek,sözü geçen gazeteciler,oyuncular vs. Bunların güçlerini nereden aldığı ve aldıkları güç bitmedikçe azalmadıkça Türkiyemizin rahat nefes alamıyacağını söyleyebilirim.Herkes hükümete destek olmak zorunda değil elbet .Oy'unda herkes hür desteklemede herkes hür.Ama bu gibi şeyler başka şey.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 20.07.2013 19:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.