Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.07.2013 Gazete
ABONE OL

Yeni Nazi şüphesı

'daki bir Türk restoranında çıkan yangında Gaziantepli Ömer Akbay hayatını kaybetti. 5 kişinin yaralandığı yangında ırkçı saldırı şüphesi bulunuyor

Yeni Nazi şüphesı
Almanya'nın Baden Württemberg eyaletinde dün sabaha karşı Türk restoranında çıkan yangında Gaziantepli Ömer Akbay hayatını kaybetti. Yangında 5 kişi de dumandan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Alman polis yetkilisi Bernd Belle, yangının nedenini soruşturmak için 20 kişiden oluşan özel bir komisyon oluşturulduğunu söyledi. "Olayı mümkün olan en kısa zamanda açıklığa kavuşturmak istiyoruz" diyen Belle, yangının çıkış nedeniyle ilgili olasılıkları değerlendirdiklerini belirtti. Restoran yangınında hayatını kaybeden 45 yaşındaki Ömer Akbay'ın eşinin hamile olduğu da belirtildi. Türkiye'nin Karlsruhe Başkonsolosluğu yangınla ilgili polis ve savcılıkla temasa geçtiğini açıkladı. Yangının yeni bir ırkçı saldırı olmasından şüphe ediliyor.

AYNI EYALET
Geçtiğimiz Mayıs'ta da aynı eyaletin Stuttgart şehrinde çıkan yangında bir Türk kadın ve yedi çocuğu yaşamını kaybetmişti.