Valide Sultan Camii'ndeki rezaletin görüntüleri

Gezi olayları sırasında göstericilerin kapısını kırarak girdiği Dolmabahçe'deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii'nden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Görüntülerde haçlı önlüklü doktor, caminin kapısının tekmelenmesi ve öpüşen gençler dikkat çekiyor.

Giriş Tarihi 28 Haziran 2013, 00:00 Güncelleme 30 Haziran 2013, 14:52
Valide Sultan Camii’ndeki rezaletin görüntüleri

İÇİNDEKİLER

Yeri görüntülerde caminin halılarının üzerinde ayakkabılarla gezinen eylemcilerin, cami adabına uymayan davranışlarda bulunduğu görülüyor.

Görüntülerde, sırtında haç işareti olan sağlık personeli olduğu tahmin edilen beyaz önlüklü bir kişi dikkat çekiyor. Sözkonusu kişinin camiye doluşan gençlere müdahalede bulunması ve onları yönlendirmesi dikkat çekiyor.Sarhoş olduğu tahmin edilen ve bir kaç kişinin güçlükle zaptetmeye çalıştığı bir genç de caminin son cemaat yerinde kadınlar için ayrılan bölümün kapılarını yumruklayarak kırıyor. Kırılan kapının camları etrafa saçılıyor. Br süre sonra başka bir kişi kırılan kapıyı kaldırmaya çalışırken görülüyor.Diğer bir görüntüde ise caminin içerisindeki rezaletlere sonuncusu ekleniyor. Sarhoş olduğu tahmin edilen genç sırtını duvara yaslayarak oturan kız arkadaşını dudağından öpüyor.

'Camide içki içildi mi, içilmedi mi' tartışmaları sürerken daha önce yayınlanan görüntülerde de caminin içinde ezilmiş bira kutularının olduğu görüntülere yansımıştı. Eylemcilerin camiye ayakkabılarını çıkarmadan girmeleri de yoğun olarak eleştirilerin bir diğer konuydu.Bir kesim ise eylemcilerin camiye polis şiddetinden kaçarak sığındığını ve olaylar sırasında yaralananların tedavisinin burada yapıldığını savunuyor.