Bugünkü
Takvim

İşte 3. köprünün temeline atılan

Boğaz'ın yeni incisi olacak 3. köprünün temeline dün oldukça anlamlı bir atıldı. Peki o mektupta neler yazıyor? İşte yanıtı.

  • Güncel
  • 30.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.05.2013 11:57
ABONE OL
İşte 3. köprünün temeline atılan mektup
İstanbul'un fethinin 560. yıl dönümünde köprünün ayaklarının birinin bulunduğu Garipçe'de yapılan törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile çok sayıda bakan ve milletvekili ile vatandaşlar katıldı. Cumhurbaşkanı Gül köprünün ismini ise şu sözlerle açıkladı: "Birinci köprü Mustafa Kemal Atatürk'ün, ikinci köprü Fatih Sultan Mehmet'in ismini taşıyor. Üçüncü köprünün ismi Yavuz Sultan Selim Köprüsü olacak. Hükümetimizin bütün üyelerine teşekkür ediyor, ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu işi üstlenmek her babayiğidin harcı değil. Çok ayrıcalıklı proje" temele gömüldü. Konuşmaların ardından sahneye temsili olarak hazırlanan butonlarla köprünün temeli atıldı. Köprünün temelinin atılması anısına Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve TBMM Başkanı Çiçek'in imzasını taşıyan bir mektup yazıldı. Köprü ayağının yer alacağı çukura gelen Gül, Çiçek ve Erdoğan anı mektubunu temele bıraktıktan sonra çimento döküp mektubu temele gömdüler.

İŞTE O MEKTUPkalan karakter 1000

ENSAR GELEN ENSAR GELEN

RABBIM ISLAM ALEMİNİ MUKTEDİR. BU ESERLERI DAİM KILSIN İNŞAALLAH

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 30.05.2013 13:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.