Bugünkü
Takvim

İşadamına film gibi tuzak

'de, bir işadamı arkadaşlarının tanıştırdığı kadının evine gitmesiyle başlayan olaylar film senaryolarını aratmadı. İkilinin evde olduğu sırada gelen sahte koca bıçakla kadını öldürdü, ndan, suç ortağı olduğunu söylerek para almak isteyen zanlılar polis tarafından yakalandı.

  • Güncel
  • 30.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.05.2013 21:08
ABONE OL
Turgutlu'da mobilya ve inşaat işleri yapan 46 yaşındaki B.Z.B. ile tanışan 37 yaşındaki Ş.K. ve şoförlük yapan 30 yaşındaki M.Ö., yanlarındaki kadınla birlikte buluştu. Bir süre sonra kadın yanlarından ayrıldı. B.Z.B.'nin kadını beğendiğini farkeden iki arkadaş, onunla bağlantı kurmasına yardım edebilecekleri vaadinde bulundu.

Tanışmalarının üzerinden yaklaşık bir hafta geçtikten sonra Ş.K. ve M.Ö., kadının görüşmeyi kabul ettiğini ve onu çağırdığını söyleyerek, 'e götürdü. Burada Ş.K., M.Ö., iş adamı B.Z.B. ve kadın, suç ortakları A.Ö., restorana giderek alkol alıp eğlendi.

Gecenin sonunda planın ikinci aşamasında iş,adamı B.Z.B., A.Ö. tarafından evine götürüldü. İkili, evde de eğlendiği sırada, A.Ö.'nün sözde kocası gibi davranan dördüncü suç ortağı H.Y. de eve geldi. H.Y., kendisini aldattığı gerekçesiyle kızdığı A.Ö.'ye saldırıp elindeki bıçağı karnına doğru götürüp daha önceden sarılmış olan içerisinde ketçap bulunan poşeti deldi.

Yaşanlar karşısında şoke olan B.Z.B., H.Y.'nin kendisine uzattığı bıçağı da eline aldı. Bir süre sonra H.Y., iş adamına bıçağı eliyle tuttuğu için artık cinayete ortak olduğunu, yakalanmaları halinde birlikte cezaevine gireceklerini söyledi. Olaya adını karıştırmamak karşılığında kendisine 20 bin TL para vermesini istedi. B.Z.B., üzerinde para olmadığını, ancak bankaya gitmeleri durumunda verebileceğini söyledi.

Sabah Özkanlar semtindeki bir banka şubesine giden B.Z.B., H.Y.'nin bir anlık dalgınlığından yararlanarak kaçıp, yakındaki karakola sığındı. Burada yaşadıklarını anlatıp evde cinayet işlendiğini ihbar etmesi üzerine harakete geçen polis, H.Y.'yi gözaltına aldı. H.Y.'nin suç ortakları Ş.K., M.Ö. ve A.Ö. de yakalandı. Araştırmalar sonrasında, kurulan tuzak ortaya çıkarken, zanlılar, yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.