Bugünkü
Takvim

Hekime hakarete 1 yıl hapis!

'de bir a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan şahıs, 1 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  • Güncel
  • 28.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.05.2013 19:59
ABONE OL
Hekime hakarete 1 yıl hapis!
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, yaşamın her alanında şiddete hayır ilkesiyle yola çıkan bakanlığın tüm kamu kurumları içerisinde personelini şiddet bağlamında korumayı amaç edinmiş bir kamu kurumu olduğunu belirterek, "Bu kapsamda 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında sağlık hizmeti sunumu sırasında veya bu görevlerden dolayı personele karşı işlenen suçlar sebebiyle ceza hukuku kapsamında yürütülmekte olan işlemler ve davalarda personelin talebi üzerine Bakanlık ve bağlı kuruluşlarınca hukuki yardım yapılmaktadır. İlimiz Yüksek İhtisas Hastanesi'nde görev yapmakta olan umuz özveriyle yürüttüğü mesleğini ifa ederken uğradığı hakaret nedeniyle müdürlüğümüzden hukuki yardım talebinde bulunmuştur. Müdürlüğümüz avukatlık hizmetleri birimince soruşturma ve kovuşturma evreleri titizlikle takip edilerek, davaya müdahil olunmuş ve neticede sanığın 1 yıl 1 ay hapis cezası ile cezalandırılması ve 2 yıl süreyle denetim altında tutulması mahkemece karar altına alınmıştır dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.