Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.05.2013 00:00
  • Son Güncelleme: 23.05.2013 15:39

Namlular 'ye çevrildi

'nın Suruç ilçesinde bulunan Mürşit pınar sınır kapısına askeri sevkiyat yapıldı. Askeri tanklar, namluları 'ye çevrilmiş şekilde sınıra konuşlandırıldı.

Namlular Suriye'ye çevrildi
2 yıldan fazla bir süredir 'de yaşanan iç savaş her geçen gün şiddeti artırırken, Türkiye'de ise askeri birlik noktalarına ağır zırhlı araçlar yerleştirildi. 'nın Suruç ilçesine yakın olan Mürşit pınar (Kobani) bölgesinde Şanlıurfa 20.nci Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı sınır hudut birliğine, onlarca tank yerleştirildi.

Mayınlı bölge olarak bilinen sınır çevresinde olası sınır hattını geçmek isteyen kişi ya da kişilerin gözlenebilmesi için mayınlı bölgede bulunan ve bir metreye yakın boyu sarı otlar görüş açısı ve güvenlik için yakıldı. Çıkan alevler gökyüzünü kaplarken, alevlerden etkilenen bazı mayınlar ise patladı. İlçede bulunan vatandaşlar sınır hattına askeri sevkiyat yapıldığını ifade ederek, ilçenin sakin ve huzurlu olduğunu dile getirdiler.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.