Bugünkü
Takvim

Bozdağ'dan müjdesi

, yurt dışında yaşayan Türkler için 10 bin avro olan ücretinin indirilmesiyle ilgili bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "Olumlu netice çıkacaktır" dedi.

  • Güncel
  • 20.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.05.2013 18:29
ABONE OL
Bedelli askerlik müjdesi
Bozdağ, Türkiye'nin Anvers Başkonsolosluğu konutunda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.
Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının le ilgili taleplerini bildiklerini kaydeden Bozdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili çalışma yapılması talimatını verdiğini ve ilgili Bakanlıkların gerekli çalışmayı yürüttüklerini dile getirdi. Bozdağ, "Bunun nihayetinde bir karar verilecektir, inşallah olumlu bir yönde karar alınacaktır" şeklinde konuştu.

Bakan Bozdağ, "Bu taleplere olumsuz baksak değerlendirmeye almazdık. Sürdürülen çalışmanın akabinde olumlu bir netice çıkacaktır" ifadelerini kullandı.
Bakanlar Kurulu'nda, yurt dışında yaşayan vatandaşlarla, aileler, çocuklar, yaşlılar ve engellilerle daha yakından ilgilenmek ve sorunlarına çözüm bulabilmek bakımından büyükelçilikler bünyesinde aile müşavirlikleri ile aile ataşelikleri kurulması kararı alındığını anlatan Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın konuyla ilgili hazırlıkları sürdürdüğünü belirtti.
Bozdağ, "TBMM tatile girmeden önce aile müşavirlikleri ve ataşelikleri kurulması konusundaki kanunu çıkaracağız. Yurt dışındaki vatandaşlarımızla bu anlamda daha iyi bir iletişim kurma imkanı bulacağız" dedi.

kalan karakter 1000

yurtiçi işverenler yurtiçi işverenler

yurtiçi 27 yaş ve üzeri onbinlerce işverenin sorunu da önemlidir.Sayın Başbakanımız yardım edin işi olan evli çocuklu mecburi nedenlerle üniversiteyi bitirememiş vatandaşlarımıza.Yurt dışı kadar değerimiz yok mu:'(

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.05.2013 00:18
kiymet kiymet

yurt içinde olanlara büyük haksızlık

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 21.05.2013 14:11
Adalet Adalet

parası olmayanlara haksızlık olmazmı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır3
cevapla 20.05.2013 15:22
.. ..

parası olmayanın yurt dısında işi ne memleketının suyumu cıkmış ne için yurt dısına gıdıyor ınsanlar tatil amaclı mı ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 20.05.2013 20:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.