Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.05.2013 00:00
  • Son Güncelleme: 17.05.2013 19:12

Eşinden etkilendi Müslüman oldu

Müftülüğü'ne başvuran Ukrayna vatandaşı Müslüman olarak Emel adını aldı.

Eşinden etkilendi Müslüman oldu
Ukrayna'dan arkadaşının yanına gezi amaçlı gelen Ukrayna vatandaşı , arkadaşları vesilesi ile tanıştığı Cemal Ayyıldız'la evlendi. Eşinin davranış ve tavırlarından etkilenen Tafıntseva, Müslüman olmaya karar verdi. Kendi isteğiyle Müftülüğü'ne başvurarak kelimei şehadet getirerek Müslüman olan Tafıntseva, 'Emel' adını aldı.

Artvin İl Müftülüğü'nde düzenlenen ihtida töreni ve duanın ardından Müftü Kamil Ceyhan, Emel'in yepyeni ve tertemiz bir hayata adım attığını belirterek, kendisine 'İhtida Belgesi' verdi. Müftü Ceyhan, ihtida töreninin ardından Emel'e, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur'an-ı Kerim meali ve ilmihal hediye etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.