Bugünkü
Takvim

a büyük müjde!

1997 tarihinden sonra disiplin cezaları nedeniyle iyetten çıkarılanlara geri dönüş yolunu öngören tasarı Meclis Başkanlığına sunuldu.

  • Güncel
  • 15.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.05.2013 00:32
ABONE OL
Memura büyük müjde!
ve bazı kanunlarda değişiklik yapan tasarı, 1997 tarihinden sonra disiplin cezaları nedeniyle iyetten çıkarılanların yeniden göreve alınmalarını da içeriyor.

Tasarıyla başta kılık kıyafet başta olmak üzere çeşitli gerekçelerle disiplin suçu alarak memuriyetten atılanların mağduriyetleri gideriliyor. Bu kapsamda bin 100 kişinin bu tasarıdan yararlanabileceği belirtiliyor. Öte yandan tasarıyla, yönetici kadrolarına yapılacak atamalar da düzenleniyor

Tasarıya göre, müdür ve daha üst unvanlı yönetici kadrolarından 1-2-3 ve 4'üncü dereceli olanlar ile ek göstergesi 6 bin 400 ve daha yüksek olan yönetici kadrolarına atanmada aranan 10 yıllık hizmet süresi şartı, 5 yıla indiriliyor.

Hizmet süresinin hesabında; milletvekilliği, belediye başkanlığı, belediye ve il genel meclisi üyeliği, fonlar ve uluslararası kuruluşlarda çalışılan süreler de dikkate alınacak.

Köylerde bakkal, manav, berber, fırın, tanıtım ve teşhir büfeleri gibi yapılar için ruhsat aranmayacak

TRTHaber

kalan karakter 1000

tek kurşun tek kurşun

inşanlahh bu af emniyeti kapsar amirleri tarafından ufak suçlardan dolayı hemen disiplin kuruluna vererek işinden etmek onları perişan etmek.inşanlah emniyetide kapsarda bizlerde seviniriz bizlerde insanız bizimde iki elimiz iki ayağımız var bizde nefes alıp veriyoruz bizimde ailelerimiz var her afta tüm memurlar işlerine dünerken emniyet kapsam dışı nasıl hak nasıl hukuk nasıl eşitlik nasıl demokrasi bir türlü aklım almıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.06.2013 23:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.