Bugünkü
Takvim

Şam'da illegal bir yönetim var

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda ABD ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı

  • Güncel
  • 14.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.05.2013 20:44
ABONE OL
Başbakan'dan önemli açıklamalar
, Reyhanlı'daki bombalı saldırılara ilişkin, "İstihbarat zaafı olduğu kanaatinde değilim. İstihbarat örgütlerimiz, gerek emniyet istihbarat gerek MİT, bu tür bir hareketliliğin olduğunu yakalama noktasında olduğuna göre, demek ki burada bir ön bilgi alma durumu söz konusu. Burada emniyet ile istihbarat arasında bir kopukluk söz konusu olabilir" dedi.

ŞAM'DA İLLEGAL BİR HÜKÜMET VAR
Başbakan Erdoğan "Şunu açık, net söylemem lazım. Şam'da bana göre legal bir yönetim yok, illegal yönetim var. Oradaki Hükümet düşmüştür. Orasa halkıyla savaş halinde olan bir rejim vardır. Amerikan yönetimi gündeme getirecektir. Getirdiği zaman biraz karşılıklı alışverişte bulunacağız. Olayın bu seyahatimizle ilintili hale getirilmesine katılmıyorum. Çözüm süreciyle bu işi ilintili hale getirseler daha anlamlı olabilir. Çözüm sürecinde attığımız adımları baltalama olarak görebilirim. Ama ABD seyahatini engellemeye yönelik bir girişim olduğunu düşünmüyorum" şeklinde konuştu

4 TÜRK DAHA SERBEST BIRAKILDI
Erdoğan, Afganistan'da Taliban güçlerince rehin alınan dört Türk'ün daha serbest bırakıldığını, bu kişilerin Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği'ne getirileceğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.