Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.05.2013 00:00
  • Son Güncelleme: 14.05.2013 16:10

Kopya skandalında yeni gelişme

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) 10-11 Temmuz 2010'da gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın () sorularının çalındığı ve kopya çekildiğine ilişkin iddialar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, ÖSYM'de görevli 70 kişi daha ifadeye çağrıldı.

Kopya skandalında yeni gelişme
'ın yürüttüğü soruşturmada, ÖSYM'de görevli 70 kişi, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce ifadeye çağrıldı. Bu kişilerin, ÖSYM'nin yaptığı ihalelere ilişkin bilgilerine başvurulacağı bildirildi.
İfadesi alınanlara savcı Sakınan'ın talebiyle kurulan ve Temmuz 2010'daki sorularının hazırlanma, matbaaya gönderilme ve basılma süreçlerini inceleyen bilirkişi heyetinin raporu doğrultusunda hazırlanan soruların yöneltileceği belirtildi.

Soruşturma kapsamında eski ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan'ın da bilgisine başvurulacağı kaydedildi.
Bilirkişi heyetinin raporunda, ÖSYM'nin yaptığı sınavlara ilişkin ihalelerde rekabeti önleyici bazı şartların istendiği, ÖSYM'nin yaptığı sınavlarda 157 milyon liralık haksız kazanç sağlandığı öne sürüldü.

Raporda bazı ÖSYM çalışanlarının mal varlıklarında gelirlerinin üstünde artış olduğu iddia edildi. Soruşturma kapsamında daha önce çoğu hala ÖSYM'de çalışan 130 kişinin ifadesi alınmıştı.

kalan karakter 1000

ayşe özütürk ayşe özütürk

herkes ve herşey kokuşmuş.mide bulandırıyor.kısacası artık tuzda koktu .yazık ülkemin ve ülke insanlarımın geldiği yere.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.05.2013 13:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.