Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 10.05.2013 00:00
  • Son Güncelleme: 10.05.2013 17:15

34 yıl hapis istendi

'yı hedef aldığı belirtilen şüphelilerine 34 yıl istendi

34 yıl hapis istendi
Yapımcı ve 'ın ev ve iş yerlerine ait kroki ve fotoğrafların ele geçirildiği terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında 12 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. Şüphelilerin terör örgütüne üye olmak ve patlayıcı madde bulundurmak suçlarından 34 yıla kadar hapsi istendi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ayhan Bedirhan tarafından yürütülen soruşturmada şüpheliler hakkında iddianame hazırlandı. 67 sayfalık iddianamede El Kaide terör örgütünün kuruluşu, yapısı ve işleyişi hakkında bilgiler verildi. İddianamede operasyon kapsamında ele geçirilen bilgisayarlardaki şifreli klasörlerin bilişim uzmanları tarafından çözüldüğü anlatıldı. Şifreli klasörlerde Acun Ilıcalı, Adnan Oktar, Koç Müzesi, Amerikan Büyükelçiliği ve Balat'ta bir sinagogun krokilerinin çıktığı ifade edildi.

Şüphelilerin Ilıcalı'nın iki ayrı evinde ve iş adresinde keşifler yaptığı belirtilen iddianamede, bilgisayarlarda Ilıcalı'nın evi ve iş yerine ait fotoğrafların da bulunduğu kaydedildi.

İddianamede 7'si tutuklu 12 şüpheli hakkında "El Kaide terör örgütüne üye olmak, patlayıcı madde bulundurmak, resmi belgede sahtecilik" suçlarından 15 yıldan 34 yıla kadar hapis cezası istendi.

Yaklaşık 3 ay önce İstanbul, Tekirdağ ve Çorlu'da yapılan operasyonlarda El kaide üyesi olduğu iddia edilen 12 şüpheli 22 kilo A-4 patlayıcı madde ile gözaltına alınmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.