Bugünkü
Takvim

iddialarına yalanlama

Dışişleri Bakanlığı, nün Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Katar'ın başkenti Doha'da birtakım lar imzalandığı yönündeki ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

  • Güncel
  • 28.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.03.2013 21:18
ABONE OL
Gizli anlaşma iddialarına yalanlama
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "'nün dün (27 Mart) düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği, 8-11 Kasım 2012 tarihlerinde Katar'ın başkenti Doha'da yapılan bir toplantıda Sayın Bakanımız tarafından gizli birtakım anlaşmalar imzalandığı yönündeki ifadeler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır denildi.

Doha'da gerçekleştirilen toplantının Suriye muhalefetinin ortak bir çatı altında bir araya gelmesi amacına matuf bir mahiyet taşıdığı, Bakanlık tarafından 12 Kasım 2012 tarihinde yapılan açıklamayla açık bir biçimde ortaya konulduğu ifade edilen açıklamada, "Bu toplantının gizli hiçbir boyutu bulunmamaktadır. Hal böyle iken, konuyla ilgili gerçekle alakası bulunmayan iddialar ve iftiralar ortaya atılması hiçbir devlet geleneği ve ahlakıyla bağdaşmamaktadır. Ana Muhalefet Partisi Sözcüsünün Türkiye'nin itibarını zedelemeye yönelik böylesine iftiraları hiçbir araştırma yapmadan kamuoyunun gündemine getirmesi asla mazur görülemez. Bu tür asılsız iddiaları sorumsuzca ortaya atan kişi ve kuruluşların ispat yükümlülüğü bulunmaktadır. Aynı şekilde, daha önce Türkiye'yi uluslararası kamuoyu önünde zor duruma düşürmek için asılsız iddia ve iftiralar ortaya atmasıyla bilinen marjinal bir gazetede, bugün (28 Mart) belirsiz birtakım İran kaynaklarına atfen yayınlanan, 'in ülkemizden özür dilemesinden birkaç ay önce Sayın Bakanımızın İsrail'e giderek, bu konuda müzakerelerde bulunduğu yönündeki provokatif iddialar da tamamen asılsız ve hayal mahsulüdür. Bu iki iftiranın aynı gün içinde gündeme getirilmesi ise ayrıca manidar bulunmaktadır denildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.