Bugünkü
Takvim

nin kanı yerde kalmadı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'in özür dilemesi ve tazminat ödemeyi kabul etmesiyle ilgili, hakkın yerini bulduğunu söyledi. Erdoğan, nin kanının yerde kalmadığını vurguladı.

  • Güncel
  • 23.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.03.2013 22:16
ABONE OL
Mavi Marmara şehitlerinin kanı yerde kalmadı
, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti, programına katıldı. 'in Mavi Marmara baskınını hatırlatan Başbakan Erdoğan, geminin insani yardım taşıdığına ancak saldırıya uğradığına dikkat çekti. İsrail'in saldırısını sineye çekmediklerini vurgulayan Başbakan Erdoğan, İsrail'in Türk halkı adına yapılan özrü kabul ettiklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan: "9 kardeşimiz şehit oldu bunu sineye çekmedik, bu saldırının örtbas edilmesine boyun eğmedik. Özür istedik, tazminat istedik. Filistin'e ablukanın kalkmasını istedik. Ve haklı taleplerimiz karşılanıncaya kadar da geri adım atmadık. Dün İsrail başbakanıyla görüşmemizde bizden özür dilendi ve ben de Türk halkı adına bu özrü kabul ettim. Tazminat talebi kabul edildi ve ablukanın kaldırılacağına dair söz verildi. Hak yerini bulmuştur ve nin kanı evelallah yerde kalmamıştır. Onlar şehadet mertebesine ulaşmışlardır" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.