Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.03.2013 00:00
  • Son Güncelleme: 20.03.2013 04:37

Ankara'da lı gece

ek binası önünde ses sı patladı. Eşzamanlı olarak AK Parti'nin Ankara Söğütözü Genel Merkezi'ne lav silahlı saldırı yapıldı.

Ankara'da bombalı gece
ek binası önüne iki adet ses sı patladı. Saat 20.30 sularında meydana gelen patlamada iki kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi.

Adalet Bakanlığı önünde akşam saatlerinde yapılan ses bombalı saldırının gerçekleştiği sırada, AK Parti'nin Söğütözü'ndekİ Genel Merkezine de eş zamanlı lav silahlı saldırı yapıldı.

Söğütözü Sitesi içinden yapıldığı iddia edilen saldırıda, AK Parti Genel Merkezi'nin altıncı ve yedinci katları hedef alındı. Saldırı sonucunda genel merkezin camları kırıldı, duvarları da hasar gördü.

Bölgeye sevk edilen olay yeri inceleme ekipleri çevrede ve isabet alan genel merkez katlarında arama çalışmaları başlattı.

Genel merkez önünde polis geniş güvenlik önlemleri alırken, Sögütözü Sitesi ve çevresindeki alanlara da giriş ve çıkışlar kontrol altında yapılıyor.

Öte yandan, Söğtözü Sitesi'nin arkasında bulunan boş bir arazide emniyet şeridi ile çevrildi. Giriş ve çıkışların yasaklandığı arazide da arama gerçekleştiriliyor.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.