Bugünkü
Takvim

İşte 'ın mesajı

Genel Başkanı Demirtaş Öcalan'ın mesajını okudu. Öcalan, mesajda TBMM'ye seslendi: Barışın kalıcı hale gelmesi için Parlamento da üzerine düşen misyonun gereğini yapacaktır.

  • Güncel
  • 18.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.03.2013 17:51
ABONE OL
İşte Abdullah Öcalan'ın mesajı
İmralı adasına Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder ile giden Selahattin Demirtaş, adada önemli bir toplantı yaptıklarını bildirdi. 'ın basına ve kamuoyuna kısa bir mesajı olduğunu belirten Demirtaş, mesajı okudu.

Demirtaş'ın okuduğu mesajın ana hatları şöyle:

- Hazırlayacağım bildiri, tarihi nitelikte bir çağrı olacaktır.

- Bu çağrı çözümün askeri ve siyasi bütün ayaklarına dair doyurucu bilgiler içeriyor olacaktır.

- Silah meselesini de hızla ve zaman kaybetmeden bir tek can dahi yitirilmeden çözmek istiyorum. Bütün bunların pratikleşmesi için yüce bir iradeyi temsil eden Parlamentonun ve siyasi partilerin sunacağı desteği çok değerli buluyorum.

- Geri çekilmenin hızla gerçekleşmesi ve barışın kalıcı hale gelmesi için ümit ediyorum ki, parlamentoda aynı hızla üzerine düşen misyonun gereğini yapacaktır. Süreç ilerledikçe kamuoyunu kendi adıma daha detaylı bir şekilde bilgilendirebilmeyi umuyorum.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.