Bugünkü
Takvim

Gözyaşı bitecek

Başbakan Erdoğan, 'den barış sürecine destek istedi: Terörü, gözyaşını bitireceğiz. Şehitlerimizin fedakarlıklarını heba etmeyeceğiz

ABONE OL
Gözyaşı bitecek
Gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı nedeniyle geçen hafta Salı akşamından beri İstanbul Kısıklı'daki evinde istirahat eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mesaisine ile başladı. Erdoğan, Biga ve Çan ilçelerinde temel atma ve toplu açılışlar gerçekleştirdi; halka hitap etti. Eşi Emine Erdoğan ve çocukları Bilal ile Sümeyye Erdoğan'la çok sayıda bakanın eşlik ettiği Erdoğan, konuşması boyunca paltosunu ve boynundaki atkısını çıkarmadı. Biga'da halka seslenen Başbakan Erdoğan'ın gündeminde açılım süreci vardı.

'ENDİŞENİZ OLMASIN'
"Güzel gelişmeler var. Daha iyi olacak. İnşallah hep beraber o güzel günleri yaşayacağız. Hiç endişeniz olmasın. Bu ülkeyi kanları, canları pahasına bize emanet eden şehitlerimizin fedakarlıklarını heba edemeyiz, etmeyeceğiz" diyen Erdoğan, "İnşallah onlara mahcup olmayacağız. İnşallah bu süreci hayırlısıyla neticeye ulaştırıp, bütün gücümüzü, bütün imkanlarımızı topyekün milletimizin gelişmesi, ülkemizin kalkınması için kullanacağız" şeklinde konuştu. Çanakkaleliler'den çözüm sürecine destek vermelerini isteyen Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

'KATKI BEKLİYORUZ'
"Biz milletimize karşı sorumluyuz. Biz şehitlerimize karşı sorumluyuz. Onlar şehitlerimizi istismar eder, ama biz şehitlerimize sahip çıkarız. Onlar gençleri ölüme göndermenin mücadelesini verir, biz ise gençleri yaşatmanın mücadelesini veririz. Bu süreçte, terörü bitirme sürecinde, Çanakkale'den destek bekliyor, Çanakkale'den dua bekliyoruz. Şehitler diyarından, kahramanlıklar diyarından, kardeşliğimiz için katkı bekliyoruz. Muhalefet bizi isterse yalnız bıraksın, yeter ki sizler, milletimiz bizimle beraber olsun. Bize bu yeter. Siz yanımızda olursanız, biz bu işi Allah'ın izniyle çözeriz ve çözüyoruz."

MUHALEFETE ELEŞTİRİ
Başbakan Erdoğan, muhalefeti de şöyle eleştirdi: "Dikkat edin... Kendilerine milliyetçi diyenler, ulusalcı diyenler gelip bu şehitliklere sahip çıkmadılar, bu şehitlerin hatırasına da sahip çıkmadılar. Biz inadına bu terörü, bu gözyaşını bitirmenin mücadelesini vereceğiz. Onlara rağmen vereceğiz. Bunlar Diyarbakır'a gidemezler. Gitmezler. Diyarbakır'da milletin gönül dili ile milletle muhabbet edemezler. Ama şu andaki Şam'a gider orada zalim eli kanlı diktatörle aynı fotoğraf karesine girerler."

ÇANAKKALE RUHUNU YAŞATIYORUZ
Başbakan Erdoğan, Çanakkale Deniz Zaferi'nin tarihten silinmek istenen milletin küllerinden yeniden doğuşuna vesile, İstiklal mücadelesi için de umut ışığı olduğunu söyledi. Erdoğan Çanakkaleliler'e şöyle seslendi: "10 yıldır, her ne yaptıysak, Çanakkale şehitlerimizin hatırası için, Çanakkale ruhunu yaşatmak için yaptık. 10 yıldır hangi adımı attıysak, şehitlerimizin izinden gitmeye, onların emanetini hakkıyla taşımaya özen göstererek attık. Şu anda da, şehitlerimizin emanetini omuzlarımızda hissediyor, adımlarımızı ona göre atıyoruz. Şehitlikte kardeşçe yatan şehitlerimizin hatırasını yaşatmak, onların tesis ettiği kardeşliği yüceltmek için var gücümüzle çalışıyoruz."

Mesut ER-Hasan AY

kalan karakter 1000

erdal1903 erdal1903

Atatürk ten sonra gelen büyük lider helal olsun sana verdiğimiz oylar barış barış ilerde barış.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır6
cevapla 18.03.2013 11:20
GİZEM GİZEM

ihşallah başbakanımızın dediği gibi olur bu sefer umudumuz büyük..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır4
cevapla 18.03.2013 09:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.