Bugünkü
Takvim

Bakandan '' açıklaması

Merak edilen soruya Bakan Yıldırım açıklık getirdi.

  • Güncel
  • 14.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.03.2013 12:44
ABONE OL
Araç sahipleri dikkat! Bakan açıkladı
Ulaştırma Bakanı , HGS'ye geçme sürecinde elinde kartı bulunan vatandaşların, bu kartlar için daha önce bankalara ödemiş oldukları cihaz bedelleriyle ilgili olarak, "Bu bankalar ile cihazı alan vatandaşlar arsındaki bir durum. Bizim yapacağımız şey mağduriyeti ne kadar önleyebiliriz. O olacak" dedi.

Yıldırım konuyla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"HGS kullanılmaya başladıktan sonra OGS için para alınırken şimdi bazı bankaların para almadan OGS dağıtmaya başlaması üzerinde düşünülmesi gereken bir husus.Eğer bu ücretsiz verilebiliyorsa o gün neden verilmedi de şimdi ücretsiz verilebiliyor. Bunun hesabını bankalar müşterilerine vermek zorunda.

Bu parayı kim almış? Banklalar. Kimden almış? Cihazı alanlardan. Bu nedenle konu bankayla OGS'yi alan arasındadır. Vatandaş mağdur olduğunu söylüyor. Bu da doğru bir şey. Bizim yapacağımız bu mağduriyeti ne kadar önleyebiliriz. Bu konuyla ilgili bankalarla görüşeceğiz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.