Bugünkü
Takvim

Fason patlama

ABONE OL
Fason patlama
Almanya-Türkiye hattı büyük bir operasyona sahne oldu. 2012'de Hindistan ve Almanya'dan alınan nükleer malzemelerin Türkiye üzerinden İran'a gönderildiğini tespit etti. Nükleer malzemeleri İranlı Hossein 'in temin edip İran'daki MITECH'e gönderdiği belirlendi.

POLİS PEŞİNE DÜŞTÜ
Bunun üzerine Almanya konuyla ilgili soruşturma başlattı. İnterpol'a başvurarak Tanideh hakkında yakalama kararı çıkarttı. Kararın Türkiye'ye ulaşmasının ardından Tanideh'in 18 Haziran 2012'de Türkiye'ye giriş yaptığı belirlendi. Takibin ardından Hossein Tanideh, Küçükçekmece Atakent'teki evinde yakalandı.

3 İRANLI ARANIYOR
Tanideh'in İstanbul'da kurulan fason şirketlerle Almanya ve Hindistan üzerinden İran'a 947 nükleer malzeme gönderdiği tespit edildi. İranlı Tanideh İstanbul'da tutuklandı. Şirketlerden birinin sahibi olan Mesut A. ise gözaltına alındı. Polis, şimdi olaya karışan 3 İranlı'yı daha arıyor.

Ufuk KÖROĞLU

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.