Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.11.2012 19:40
  • Son Güncelleme: 30.11.2012 19:41

Eski lara yeni görev

Eski lardan , Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na atandı.

Eski özel yetkili savcılara yeni görev
Bayraktar, Balyoz soruşturması sırasında çok sayıda muvazzaf ve emekli generalin ifadeye çağrılması üzerine dosyadan alınmıştı. Eski lar ve ise başsavcı vekili oldu.

Balyoz ve KCK soruşturmalarında da görev alan eski özel yetkili savcılardan , Hakiler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından Beykoz Başsavcılığı'na atandı.

Savcı Bayraktar, Balyoz soruşturmasında da görev almıştı. Soruşturma sırasında çok sayıda muvazzaf ve emekli generalin ifadeye çağrılması üzerine dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin tarafından Küçükçekmece Başsavcı Vekili olan Mehmet Berk ile birlikte dosyadan alınmıştı.
Savcı Bayraktar son olarak İstanbul'da yürütülen KCK soruşturmasında da görev almıştı. Özel yetkili savcılığın kaldırılması üzerine Bayraktar, duruşma savcısı olarak görev yapıyordu.

Eski özel yetkili savcılardan Balyoz soruşturmasını tamamlayan Hüseyin Ayar, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekiliğine, Dink davasında duruşma savcılığı yapan ve mahkemenin örgüt bulunmadığı yönündeki kararını örgüt var diyerek temyiz eden savcı Hikmet Usta da Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'ne atandı.

Balyoz davasına da bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin ikinci heyetinin üyesi İbrahim Balık İstanbul Anadolu Yakası Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na getirildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.