Bugünkü
Takvim

Reçeteli sporcu

Türkiye'nin tek kadın 'Ironman' temsilcisi

ABONE OL
Reçeteli sporcu
Doktorun önerisi sonucu sporla tanışan Bahar Saygılı Ertürk, Türkiye'nin ilk "Ironman" sporcusu olarak tarihe geçti. "Yüzme, bisiklet ve koşuyu" bir bütün halinde gerçekleştirmek anlamına gelen "Ironman"ın Türkiye'deki tek kadın temsilcisi olan Ertürk'ün spora başlama hikayesi şaşırttı. Genç sporcu, hiperaktif bir çocukluk geçirdi. Doktor reçete olarak Ertürk'e spora başlamayı tavsiye etti. Bu sayede sporla tanışan Ertürk, Türkiye'nin ilk kadın Ironman sporcusu oldu.

'DÜNYADA ÇOK YAYGIN'
Geçen hafta Avusturya St. Pölten'de gerçekleştirilen Ironman yarışlarında Türkiye'yi temsil eden sporcu, "Ironman, Türkiye'de fazla bilinmiyor ancak dünyada çok yaygın. Bir maratoncu gibi uzun, bir bisikletçi gibi dirençli ve bir yüzücü gibi uzun soluklu olmayı gerektiriyor. Bu sporu ölene kadar yapacağım"
dedi.

Recai KÖMÜRkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.