Bugünkü
Takvim

"21.yüzyıl bizim yüzyılımız olacak"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , "Türkiye batıyor diyenler, bu doğru değil. 21.yüzyıl bizim yüzyılımız olacak." dedi.

  • Güncel
  • 25.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.05.2012 20:43
ABONE OL
21.yüzyıl bizim yüzyılımız olacak
Çelik, Süleyman Demirel Üniversitesi(SDÜ) Politika Tasarım Kulübü'nün düzenlediği programda 'Küreselleşme Sürecinde Türkiye' konulu konferans verdi. Küreselleşmenin iyi ya da kötü olduğunun tartışılması sürecinin çoktan geride kaldığını söyleyen Çelik, öz benlik korunarak yapılacak her girişimin başarı getireceğini savundu. Çelik, yozlaşmadan medeni dünya ile uzlaşmak gerektiğine dikkat çekerek, "AB'ye girersek, dilimiz, dinimiz elden gider" eleştirisini değerlendirdi. Çelik, "Dilde duru Türkçe'ye sonuna kadar taraftarız. Ancak dilin zenginleşmesi kaçınılmaz. Ben milli eğitim bakanı olduğum zaman önce öztürkçe yönetmeliğini çöpe attım. Çevremizdeki her kelimenin kökeni ya Arapça ya farsça ama dilimize yerleşmiş. Bu konuda CHP'li bir milletvekili Türkçemiz bozuluyor diye itiraz etti. İşin aslına bakacak olursan, CHP'nın savunduğu cumhuriyet, halk ve parti kelimelerinin de kökeni yabancıdır. Yani biz öztürkçe dersek CHP'nin adı bile kalmaz." dedi.

, bu zihniyet devriminin de eğitimle olacağını ifade ederken, "Yıllar yılı bizi çaresizlik içine ittiler. Öğrenilmiş çaresizliğin içindeydik. Darbelere boyun eğen, öz güvensizlik bizdeydi. Artık bunu yırtıyoruz. Türkiye batıyor diyenler, bu doğru değil. 21.yüzyıl bizim yüzyılımız olacak." diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.