Bugünkü
Takvim

Kimlik no!

, 43 yıl sonra T.C. kimliğine kavuştu. Mutluluğu 9 gün sürdü. Derbiyi izlemeye gidince, ndan oldu...

Kimlik no!
T.C. kimliğini 9 gün taşıyabilen (67), derbi mağduru oldu. 43 yıl beklediği kimliğine 3 Mayıs'ta kavuşan Anter, kimliğini derbisinde çaldırdı. Diyarbakır'da 1992'de silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren 'in oğlu Anter Anter, 1969'da Stockholm'deki gösteriye katıldı.

ARBEDENİN ORTASINDA KALDI
Anter, bu olayın ardından Türk vatandaşlığından çıkartıldı. O tarihten bu yana İsveç'te yaşayan Anter, 17 Ocak'ta Başbakan'ın izniyle Türkiye'ye adımını attı. İlk iş olarak vatandaşlık başvurusunda bulunan Anter, 3 Mayıs'ta na kavuştu. Ancak kimlik sevinci sadece 9 gün sürdü. Koyu Fenerbahçe taraftarı olan Anter Anter, 12 Mayıs'ta oynanan derbiye gitti. Anter, maçın ardından çıkan arbedenin arasında kaldı. Neye uğradığını şaşıran Anter, kendine geldiğinde paralarının ve nüfus cüzdanının çalındığını fark etti.

İKİNCİ KİMLİK YOLDA...
Polisin sıktığı biber gazından da nasibini alan Anter yaşadıklarını ise "Biber gazından etkilendim. Su içenlerden biraz su aldım, kendim satın alamıyordum çünkü kimliğimle birlikte paramı da çaldırmıştım. Tam bir rezaletti" sözleriyle özetledi. Nüfus cüzdanı için yeniden başvuru yaptığını da söyleyen Anter, "Artık Türk vatandaşıyım. Kimliğimi ikilemiş olacağım" diye konuştu.

BİLGE ESERkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.