Bugünkü
Takvim

" gerekli cevabı verdi"

Uludere'de istihbaratın ABD'den geldiği iddiasını yorumlayan Başbakan Erdoğan, "İnsansız hava araçları direkt TSK'nın emrinde hareket ederler. Bu haber Obama yönetimini zora düşürme çabasıdır" dedi.

  • Güncel
  • 18.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.05.2012 16:43
ABONE OL
Başbakan'dan kritik açıklama

Başbakan Tayyip Erdoğan, Amerikan gazetesinin Uludere olayına ilişkin iddialarıyla ilgili, ''Şu anda Amerika'daki seçimlerde mevcut iktidarı zora düşürme gayretinde olan yayın politikasını, gazete kendisine gaye edinmişse onu bilemem. Ben bu haberi, mevcut hükümeti zora düşürme gayreti olarak görüyorum. Zira silahlı kuvvetlerimizin de açıkladığı gibi kendi insansız hava araçlarımızla hareket ederek bu adım atılmıştır. Şu anda gerek idari gerekse adli yargıda süreç devam etmektedir. Konuyla ilgili başka söyleyeceğimiz herhangi bir şey söz konusu değildir'' ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.