Bugünkü
Takvim

Bakandan zam iddiasına yanıt

Bakan Yıldırım, ' yapılacağına' yönelik iddiaları cevaplandırdı...

  • Güncel
  • 15.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.05.2012 15:12
ABONE OL
Bakandan zam iddiasına yanıt
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı , otoyollardaki geçiş ücretleri ile ilgili yönetmeliğin '' yapılıyor'' diye algılanmasının, hoş olmadığını bildirdi.

Bakan Yıldırım, Karabük Valiliği toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısının ardından basın mensuplarının, dün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ''Karayolları Genel Müdürlüğünün Sorumluluğu Altında Bulunan Otoyollar ile Erişme Kontrolünün Uygulandığı Karayollarında Geçiş Ücretlerinin Belirlenmesi ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'' ile ilgili sorularını yanıtladı.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kuruluşuyla ilgili Teşkilat Yasası'nın değiştirildiğini ifade eden Yıldırım, 1950 yılında yürürlüğe giren yasanın 6001 sayılı Yasa ile ortadan kalktığını ve yeni bir yasanın yapıldığını anımsattı.

Bu yasaya uygun olarak yönetmeliklerin hazırlanması gerektiğini dile getiren Yıldırım, çeşitli alanlarda hazırlanan yönetmeliklerden biri olan erişime kontrollü yollarda ücretlendirilmesine yönelik yönetmeliğin de bu şekilde hazırlandığını anlattı.

Yıldırım, şunları kaydetti:

''Bunu, hemen otoyollara zam yapılıyor, diye algılamak, anlayıp, dinlemeden böyle yayın yapmak doğrusu çok hoş olmadı. Doğru bir haber olmadı, işin özü, bu teknik detaydır. Ücretlendirmeler nasıl yapılacak, bu kanuna uygun olarak ve ücretsiz geçenlere uygulanacak iş ve işlemler nasıl olacak. Yanlış bir uygulama yapılmışsa bunun düzeltilmesi nasıl olarak, bütün bunları esasa bağlayan detaylandıran yönetmelikten bahsediyoruz. Onun dışında herhangi bir şey yok.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.