Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.05.2012 20:20
ABONE OL

'dan lara müjde!

Türk Silahlı Kuvvetleri, ların özlük haklarıyla ilgili olarak "devletimizin sağladığı imkanları kullanmak suretiyle, ihtiyaç duyulan ve yetkisi dahilindeki düzenlemeleri titizlikle yapmaya devam edecektir" açıklamasında bulundu.

TSK'dan astsubaylara müjde!
açıklamasında şöyle denildi.

1. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olan larımızın özlük hakları, eğitim olanakları, sosyal hakları ve sahip oldukları yetkiler konusunda bugüne kadar yapılan çalışmalar aşağıda özetlenmiştir.

- Terörle mücadelede aynı görevi yapan personele ödenen tazminatlar, statü ayrımı yapılmadan eşit miktarda artırılmıştır.

- Mahrumiyet bölgeleri ile patlayıcı madde imhası gibi riskli ve özellikli görevlerde çalışan personele, statü ayrımı yapılmaksızın tazminat verilmiştir.

- Subaylara benzer esaslarla yüksek lisans kıdemi alma hakkı verilmiştir.

- Yurt dışı daimi ve geçici görev kadroları ile yurt içi ve yurt dışı lisan kurslarının kontenjanı artırılmıştır. (Yurt dışı sürekli görev kontenjanı 57'den 111'e çıkarılmıştır.)

- Sicil verme yetkileri artırılmıştır.

- Subaylara verilen üst düzey karargâh eğitimine benzer şekilde, yılda 128 astsubayımıza Üst Karargâh Hizmetleri Eğitimi ve bu eğitimi bitirenlere bir yıl kıdem verilmeye başlanmıştır.

- Astsubaylıktan subaylığa geçişte % 15 olan kontenjan, 2012 yılından itibaren % 25'e çıkarılmıştır.

2. Bunun yanı sıra, yetkili makamlara teklif edilenlerden önemli olanlar aşağıda özetlenmiştir.

- Astsubayların 1'nci derecenin 4'üncü kademesine kadar yükselmesinin sağlanması,

- Yarbay ve daha üst rütbeli subaylara verilen görev tazminatının, birinci dereceye yükselmiş görevdeki ve emekli astsubaylara da verilebilmesi (Aylık yaklaşık 385 TL),

- Hâlen, MİT ve Emniyet Hizmetleri sınıfından emekli olan personele verilen 100 TL ilave ödemenin emekli astsubaylara da verilmesi,

- Mecburi hizmet süresinin 15 yıldan 10 yıla düşürülmesi,

- Astsubaylara verilebilenler de dâhil olmak üzere tüm oda ve göz hapsi cezalarının kaldırılması,

- Sicil veren astsubayların maiyetindeki personele disiplin cezası verebilmesi.

3. Türk Silahlı Kuvvetleri; birbirlerine gönül bağıyla kenetlenmiş fedakâr ve kahraman mensuplarının moral ve motivasyonunu en üst düzeyde tutmak maksadıyla, devletimizin sağladığı imkânları kullanmak suretiyle, ihtiyaç duyulan ve yetkisi dâhilindeki düzenlemeleri titizlikle yapmaya devam edecektir.

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLA!

kalan karakter 1000

neval neval

Vefat eden emekli assubay babamdan yetim maaşı almaktayım iki çocuğumla kirada oturuyorum elektrik ,su da eklenince geriye kalanla zor geçinmeye çalışıyoruz rahmetli babacığım bu vatana 35 yıl hizmet etmiş bize bu paranın yarısı veriliyor devletimiz in bu konu da hassas olup hiç olmazsa yüzde yetmişbeşini vermesini rica ediyorum ayrıca emekli assubay maaşlarında bir an önce iyileştirme yapılmasını rica ediyorum büyüklerimizden saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.08.2019 13:52
muhafız muhafız

M.S.B.İsmet Yılmaz bakan olduktan sonra T.S.K.da barış kadrosu General sayısı 240 sefer kadrosu 282 iken şu anda general sayısı 362dir.diyerek açıklama yapmıştır.sayın bakan bukadar general fazla olduğunu biliyorsunda siz bakan olarak bir şey yapabiliyormusunuz.dünyanın hangi ordusunda bukadar general olan ordu var acaba.emekli olupda orduevlerinde iyi tavla oyunu oynayan,iyi okey oynayan,iyi içki içen hangi ülkenin ordusunda 500tl temsil tazminatı alan SUBAY var acaba?hangi ülkenin ordusunda 4(dört) kere darbe yapıp halkın seçtiği hükümetleri alaşağı edip sonra yaptıklarıyla gurur duyan halkını küçük gören emir komuta ettiği astsubayını,uzmançavuşunu hor görüp insan yerine bile koymayan,kendisini milletinin üstünde gören,sıkıştıkları zamanda kendilerini miletin bağrından çıktık diyerek safsata savuran,darbelere zemin hazırlamak için kaos ortamı yaratmak için ülkede hertürlü düzenbazlıkları yapan,halkın seçtiği hükümeti bertaraf etmek için elinden gelen herşeyi yapan,hangi ordu acaba?

Aynı Görüşte misiniz?
evet68
hayır0
cevapla 03.09.2013 20:38
nedim nedim

SUBAY MAAŞI ALSIN FAZLA FAZLA.AMAA TAZMİNAT AYRI OLURMU ARKADAŞ BİRİNE Bİ MAAŞ ASTSUBAYA 3 KURUŞ.AYIP

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır1
cevapla 01.06.2012 00:12
A.Kahramın A.Kahramın

Bunlar müjde falan değil düpedüz oyalama taktikleri astsubaylar imtiyaz istemiyorki vermekte direniyorsunuz biz hakkımızı biz adaleti biz insan onuruna saygıyı istiyoruz önyargılarla personel arasında ayrımcılık yaparak orduya ve bir emrinizle ölüme giden personelinize en büyük kötülügü yapıyorsunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır3
cevapla 30.05.2012 21:47
cengiz cengiz

25 yıl görev yaptıktan sonra; hakkımı aradığım için tabur komutanı tarafından tayin dairesine tayinim çıkarttırılarak, albay tarafındanda emekliliğime zorlandım. Bu ordu onların ordusu şimdiden sonra ne değişir merakla bekliyorum.!...Tekirdağ'dan

Aynı Görüşte misiniz?
evet61
hayır0
cevapla 22.05.2012 22:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.