Bugünkü
Takvim

Erdoğan'dan "Oğlunuzu kurtardık" telefonu

Başbakan Erdoğan, gazeteciler Adem Özköse ve 'un babalarını arayarak, müjdeli haberi verdi ve gazetecileri almak üzere Tahran'a özel bir uçak gönderdiğini söyledi.

  • Güncel
  • 12.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.05.2012 13:21
ABONE OL
'Kurtardık' telefonu
, 'deki Türk gazeteci Adem Özköse'nin babası ile 'un babası Ali Coşkun'u arayıp, çocuklarının serbest bırakıldığını bildirerek, konuyu bizzat takip ettiğini ve gazetecileri almak üzere Tahran'a özel bir uçak gönderdiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere gittiği Rize'den, Suriye'de serbest bırakılan gazeteciler Özköse ve Coşkun'un ailelerini telefonla aradı.

Adem Özköse'nin babası Mustafa Özköse ve Hamit Coşkun'un babası Ali Coşkun ile görüşen Başbakan Erdoğan, Türk gazetecilerin serbest bırakıldığını, sürecin başından beri konuyu yakından takip ettiğini ve çocuklarının alınması için Tahran'a özel bir uçak gönderdiğini ailelere bildirdi. Davutoğlu'ndan kayıp gazetecilerle ilgili flaş açıklama Davutoğlu'ndan kayıp gazetecilerle ilgili flaş açıklama İlişkili haber için tıklayın

-''Sevincimizi ifade etmekte zorlanıyoruz''-

Başbakan Erdoğan ile telefonda görüştükten sonra AA muhabirine duygularını anlatan gazeteci Adem Özköse'nin babası Mustafa Özköse, büyük bir mutlulukla çocuklarına kavuşacakları anı beklediklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın, kendisine konuyu başından beri takip ettiklerini bildirerek, ''Çocuklarımıza kavuşacağız. Hayırlı olsun'' dediğini anlatan Mustafa Özköse, Erdoğan'ın Adem Özköse ve Hamit Coşkun için Tahran'a özel bir uçak gönderildiğini ve bu gece veya en geç yarın Türkiye'de olacaklarını ilettiğini belirtti.

Mustafa Özköse, 66 gündür oğlundan ayrı olduğunu ifade ederek, ''Çok sevinçliyiz, sevincimizi ifade etmekte zorlanıyoruz. Başbakanımızla daha önce de görüşmüştük. Başından beri konuyu takip ediyorlar. Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız, Dışişleri Bakanlığı, İHH, sivil toplum kuruluşları, baştan beri bizi yalnız bırakmadılar. Hepsine teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun'' dedi.

Suriye'de yaşanan olayların sona ermesini dilediklerini belirten Özköse, ''Allah, Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi, muhabbet içerisinde yaşamalarını nasip etsin. Savaşın ve akan kanın en kısa zamanda durmasını Cenabı Hak'tan temenni ediyoruz, dua ediyoruz'' diye konuştu.

Hamit Coşkun'un babasın Ali Coşkun da Başbakan Erdoğan'ın arayarak, kendilerine müjdeli haberi illettiğini hatırlatarak, ''Başbakanımız 'Geçmiş olsun, uçağı göndererek, çocuklarınızı aldıracağız' dedi. Çok ama çok sevinçliyiz. Sağolsun Başbakanımız, Dışişleri Bakanımız hep ilgilendi, Allah hepsinden razı olsun. Mutluyuz, sevinçliyiz, konuşacak bir şey bulamıyoruz, içimiz içimize sığmıyor. Herkese çok çok teşekkür ediyoruz'' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.