Bugünkü
Takvim

Yaylalar için boşaltılıyor

Hakkari ve çevresindeki devam eden lar nedeniyle bazı yaylaların boşaltılması konusunda muhtarlar bilgilendirildi.

  • Güncel
  • 30.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.09.2011 17:22
ABONE OL
Yaylalar operasyon için boşaltılıyor
Hakkari ile 'ın Beytüşşebap ilçesi arasında kalan bölgesinde lar devam ediyor. Operasyonlar sebebiyle bazı yaylaların boşaltılması için muhtarlara resmi yazı gönderildi.

Havadan ve karadan yürütülen operasyonlarda sivil halkın zarar görmemesi için çeşitli tedbirler alınıyor. Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, Kato Dağı'nın Hakkari tarafında kalan Pınarca, Kamışlı, Çaylıca ve Kaval köylerinin muhtarlarına yazı göndererek, bu köylere ait yaylaların en kısa zamanda boşaltılmasını istedi. Gönderilen yazıda, sivil insanların zarar görmemesi için bu işlemin yapıldığına dikkat çekildi.

GÜNEYDOĞU'DA KRİTİK BÖLGELER SİVİLLERE KAPATILDI

Başkanlığı, Doğu ve Güneydoğu'da 4 ilde 3 ay süreyle geçici askeri güvenlik bölgesi ilan etti. Genelkurmay'ın belirlediği bölgelere sivillerin girmesi yasaklandı.

Diyarbakır Valiliği'nce yapılan açıklamada, Genelkurmay Başkanlığı'nın 3 Ekim 2011 -3 Ocak 2012 tarihleri arasında Diyarbakır, Şırnak, Siirt ve Hakkâri'de belirlenen bölgelerde geçici güvenlik bölgesi ilan ettiğini bildirdi. Açıklamada terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesinde kullandığı dağlardan biri olan Gabar, Gediktepe gibi çok sayıda dağ ve bölge askeri güvenlik bölgesine alındı.

Açıklamada; dört ilde bulunan Atındağlar, Çağlayan, Buzuldağı, Pejgar, Alandüz, İkiyaka, Balkaya, Karadağ, Gediktepe, Çimendağı, Kurşunlu, Dicle, Yassıdağ ve Yazlıca dağları ile birlikte koordinatları verilen çok sayıda yer 3 ay süreyle geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.