Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.09.2011 12:40
ABONE OL

, bu kez hamile bir kadını ve çocuğu öldürdü

'da, 'lı teröristlerce polis ekipleri ve sivil vatandaşlar üzerine bir otomobilden uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu 8 aylık hamile bir kadın ile 6 yaşındaki kızının öldüğü bildirildi.

PKK, bu kez hamile bir kadını ve çocuğu öldürdü
Çıkan çatışmada, kadının diğer çocuğu ve eşi ile 3 polisin yaralandığı, 3 teröristin ölü olarak silahlarıyla birlikte ele geçirildiği belirtildi.

Valiliğince yapılan açıklamada, Yavuz Selim Mahallesi Aydınkonak Kavşağı'nda 3 terörist tarafından polis ekipleri ve sivil vatandaşlar üzerine otomobilden uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı, saldırıda bir güvenlik görevlisinin yaralandığı, 35 yaşlarında 8 aylık hamile bir kadının hayatını kaybettiği ifade edildi.

Ölen kadının karnındaki bebeğin sağ olarak kurtarıldığı ve yaşatılmaya çalışıldığı belirtilen açıklamada, saldırıda yine aynı aileden 6 yaşlarında kız çocuğunun hayatını kaybettiği, 8 yaşındaki kız çocuğu ile babanın yaralandığı bildirildi. Durumu ağır olan 40 yaşlarındaki babanın özel bir hastanede yoğun bakıma alındığı kaydedildi.

Açıklamada, yapılan takip ve operasyon sonucu teröristlere ''Teslim ol'' çağrısında bulunulduğu, çağrıya ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktığı belirtilerek, ''Ateşle karşılık veren terörist grupla çıkan çatışmada üç terör örgütü mensubu ölü olarak ele geçirilmiş, iki güvenlik görevlimiz hafif yaralanmıştır'' denildi.

ÖLENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Batman'da devriye görevi yapan polis aracına bir grup terörist silahlı saldırı düzenledi. Çıkan çatışmada Mizgin Doru isimli hamile kadın ile 3 yaşındaki kızı Sultan Doru öldü. Saldırıda biri ağır, 3 polis yaralandı. Çatışmada 3 terörist de ölü ele geçirildi. Mizgin Doru'nun karnındaki 26 haftalık bebeğin kurtarılarak küveze alındığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, bir grup terörist, dün saat 23.00 sıralarında 72 EA 916 plakalı beyaz bir otomobili gasp ettikten sonra uzun namlulu silahlarla, Aydınkonak Caddesi'nde devriye görevi yapan polis aracına saldırı düzenledi. 1 başkomiser ağır yaralandı. 2 polis memurundan biri parmağından, diğeri de ayağından isabet aldı. Başkomiserin yoğun bakıma alındığı belirtildi. Yaralıların Özel Dünya Hastanesi'ndeki tedavileri sürüyor.

Saldırıda Mizgin Doru ve kızı Sultan Doru yaşamını yitirdi. Mizgin Doru'nun karnındaki bebek, hastanede yapılan müdahalenin ardından kurtarıldı. Olay yerinde geniş çaplı operasyon yapılıyor.