Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 27.09.2011 17:40

Gezi si yanarak battı

Muğla'nın İlçesi’nde günübirlik tur yapan ’Romeo-1’ adlı gulet, Bozukkale açıklarında yanarak battı.

Gezi teknesi yanarak battı
'ten yola çıkarak kışlamak için Söğüt'e giden de bulunan 3 kişi, yardıma gelen bir başka gulet tarafından kurtarıldı.

Marmaris Limanı'na kayıtlı 22 metre uzunluğundaki 'Romeo-1' adlı gezinti teknesinde, bugün saat 13.30 sıralarında Bozukkale önlerinde seyir halindeyken yangın çıktı. Tekneden telsizle yardım istenmesi üzerine yakın bir mesafede seyreden 'Uğurcan Emir Kaptan' adlı bir başka gulet hemen harekete geçti. Uğurcan Emir Kaptan teknesinde çalışan İbrahim Aslan, teknenin önlerinde seyrettiğini, Bozukkale açıklarına geldiklerinde birden alevleri gördüklerini belirterek, "Yardımcı olmak için yanaşmaya çalıştık. Ancak alevler buna izin vermedi. Teknede bulunan üç arkadaş da, yapacakları birşey kalmayınca denize atladılar ve biz tekneye aldık. Yangının aniden makine dairesinden başladığını söylediler" dedi.

Olay yerine gelen Güvenlik botu teknenin sahiplerinden ve kaptanı Ümüt Kurum ile personeli Hüseyin Dursun ve Muhittin Aksoy'u alarak Marmaris'e götürdü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.