Bugünkü
Takvim

Unutulan ler

Unutulan Türkler
Osmanlı idaresi altında uzun süre kalan 'da bu yıl yapılan sayımında çoğu Adriyatik sahilindeki Bar kentinde olmak üzere ilk kez 104 kişi kendisini "" olarak yazdırdı. Adriyatik'te Türkler'in yaşadığından 3 yıl öncesine kadar kimsenin haberi yoktu. Bar'da, yıkılmış camileri, türbeleri ve saat kulesiyle Türk, Boşnak, Arnavut gibi Müslüman nüfusla Osmanlı ruhu hala yaşatılıyor.
Yüzyıllardır tarihi Bar kentinde yaşayan ve dillerini unutmayan Türkler, "Türkiye'nin son yıllarda bölgede ve dünyada artan etkisinden ilham alarak" kimliklerine sahip çıkıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.