Bugünkü
Takvim

'te 6 gizli saat

ABD istihbaratının başındaki isim olan , Ankara'ya gelir gelmez 'in binasına gitti ve 6 saat süren 'gizli' bir toplantıya katıldı

ABONE OL
MiT'te 6 gizli saat
ABD Başkanı 'nın 1 yıl önce 'nın () başına getirdiği 'in, sürpriz ziyaretinin ipuçları ortaya çıktı. 3 günlük programı sır gibi saklanan James Clapper'in, Ankara'ya gelir gelmez 'in Yenimahalle tesislerine giriş yaptığı ve orada 6 saat süren tam anlamıyla "çok gizli" bir toplantıya katıldığı öğrenildi. MİT'in konuğu olan Clapper'ın, Genelkurmay ve Dışişleri ile görüşmeleri de gizli tutuldu. Clapper'in gündemindeki en önemli konu ise küresel terörizme karşı işbirliği konusuydu. Gizli toplantılarda, Kuzey Irak'ta yürütülen istihbarat paylaşımı da önemli bir ayrıntıyı oluşturdu.

ZAMANLAMA DİKKAT ÇEKİCİ
Toplantılarda ayrıca, PKK'nın Avrupa'daki finans kaynaklarının önlenmesi ve Afganistan'dan başlayarak Türkiye hattında PKK üzerinden gerçekleşen uyuşturucu kaçakçılığı masaya yatırıldı. Clapper'in Türkiye seyahatinin, Başbakan Erdoğan'ın ABD'de bulunduğu günlere rastlaması dikkat çekici bir nokta olarak değerlendirildi. Erdoğan, Obama ile görüşürken, Clapper'in Ankara'ya gelmesi, konuşulan konuların aynı olduğu yorumlarını güçlendirdi.

Şerife GÜZEL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.