Bugünkü
Takvim

Tavuk sitemi

ABONE OL
Tavuk sitemi
AVRUPA Birliği'nden aldığı tavuklara sıfır gümrük uygulayan ancak Türkiye'den gelen tavuklara yüzde 30 gümrük koyan Mısır, Türkler'in sitemiyle karşılaştı. Ekonomi Bakanı , bu olay nedeniyle başkent Kahire'de sitem etti. Başbakan Erdoğan'la birlikte Mısır'da bulunan Çağlayan muhataplarıyla görüşmesinde konuyu gündeme getirerek, gümrüğün kaldırılmasını istedi.

YENİ SİSTEM GELİYOR
Bakan Çağlayan "AB'den gelen tavuğa sıfır gümrük, bizden gelene yüzde 30. bizim tavuğa neden gümrük koyuyorsunuz" diye sitem etti. Çağlayan, "Mısırlılarla konuştuk. Avrupa'dan gelen parçalanmış tavuğa sıfır, bizden gidene ise yüzde 30 gümrük uyguluyorlar. Ben de dedim ki, 'Niye daha fazla gümrük koyuyorsunuz' Şimdi bunların tamamını yeni sistemde oturup elden geçireceğiz" dedi.

Yahya BOSTAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.