Bugünkü
Takvim

Bir 'dünya' belge

ABONE OL
Bir 'dünya' belge
1. yıllarına ait bazıları "gizli" ibareli bazıları ise kriptolu 4 bin 221 belge, Ankara'daki bit pazarından çıktı. Koleksiyoner 'ın bit pazarında bulduğu belgeler, 1. Dünya Savaşı yıllarının saklı kalmış yanına ışık tutuyor.

'EZBERLER BOZULABİLİR'
2 yıl önce bit pazarında balyalanmış kağıtları incelediğini söyleyen Köksal, "İspanyolca el yazısıyla yazılmış ve üzerinden '1915' yazan kağıdı gördüğümde çok şaşırdım. Elimde 4 bin 211 belge var. Aralarından 'gizli' ibareli yazışmalar, kriptolu telgraflar bulunuyor. Belgelerden en dikkati çekenler, ABD'nin 31. Başkanı Herbert Hoover ile İspanya Kralı 13. Alfonso'ya ait olanlar. Belgeler incelenirse ezber bozulabilir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.