;

9 günlük tatilde lar açık mı?

Bayrama bir hafta kala kaç gün tatil olacağı da netlik kazandı. Kamu çalışanları bu dönemde 9 gün idari izinli sayılacak.

Tatilde bankalar açık mı?
Fakat kamu çalışanlarına tanınan bu hak özel sektör için geçerli değil. Kamunun 9 gün tatil yaptığı bir dönemde özellikle finans kuruluşlarına çalışanlar 6.5 gün tatil yapma imkanı bulacak.

lar ve İstanbul Menkul Kıymetler sı 29 Ağustos pazartesi günü yarım gün işlem yapacak. Öğleden sonra tatilin başlayacağı kuruluşlarda 2 Eylül Cuma günü sabah yeniden mesai başlayacak. Bu dönemde tatilini dokuz güne tamamlamak isteyen banka çalışanları yıllık izinlerinden kullanacak.

HAVALE YA DA ÖDEME YAPACAKLAR DİKKAT?

Bankalardan çıkan ortak karar bayramını arefe günü olan 29 Ağustos'ta 9:00- 13:00 arasında şubelerin açık tutulması yönünde. Bu süre içerisinde banka müşterileri bankacılık işlemlerini, fatura ya da kredi kartı ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Aynı şekilde 2 Eylül 2011 tarihinde de bankalar tam gün mesai yapacak. Pazartesi günü saat 13:00'a kadar yapılan işlemleri aynı gün hesaba geçebilecekken, bu saatten sonra yapılanlar tatilden sonraki ilk iş gününde hesaplara işleyecek.

YA BORSADA İŞLEM YAPANLAR?

Borsa hisse senedi bulunanların ise yaptıkları satışlar karşılığında hesaplarına geçecek olan paralar takas süresinin birleştirilmiş olması nedeniyle bayram dönüşünde hesapta olacak.

Aynı şekilde hisse senedi satın alacaklar için ise bayram öncesi iki gün içerisinde yapılacak olan alımların karşılığı olan para bayram dönüşünde yatırılacak. Bu da borsa yatırımcısına takas avantajı sağlıyor.

Hisse Senetleri Piyasası ve Gelişen İşletmeler Piyasası'nda 29 Ağustos 2011 tarihinde, yarım gün resmi tatil olması sebebiyle sadece 1. seans yapılacak, 30-31 Ağustos ve 1 Eylül 2011 tarihlerinde ise seans yapılmayacak.

25 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirilecek işlemlerin takası 2 Eylül 2011 tarihinde, 26 ve 29 Ağustos 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek işlemlerin takası ise birleştirilerek 5 Eylül 2011 tarihinde yapılacak.
Etiketler: , ,
  • 23 Ağustos 2011, Salı 17:38

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.