Bugünkü
Takvim

Milyonluk natürmort

Milyonluk natürmort
Ressam İbrahim Çallı'nın "bilinen en büyük boyutlu natürmort tablosu" 1 milyon 150 bin liraya satıldı. Antik A.Ş'nin 265. Değerli Tablolar ve Osmanlı Eserleri Müzayedesi'nde levha, Kur'an-ı Kerim ve klasik Türk resminin başyapıt çalışmaları ilk kez satışa sunuldu. Yoğun ilgi gören müzayedede, Türk resim sanatında ekol oluşturan İbrahim Çallı'nın bilinen en büyük boyutlu natürmort çalışması, 700 bin lira bedelle satışa sunuldu. 71x132.5 santimetre boyutlarındaki eser, bir milyon 150 bin liraya alıcı buldu. İstanbul manzaraları ile ünlü Hikmet Onat'ın "Yeni Cami" konulu çalışması ise 850 bin liradan satıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.