Bugünkü
Takvim

16 çıya müebbet kesinleşti

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, terör örgütü ana davasında 16 sanığa verilen cezasını onadı.

  • Güncel
  • 26.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.01.2011 11:28
ABONE OL
16 Hizbullahçıya müebbet kesinleşti
Terör örgütü ana davasında, aralarında örgütün üst düzey sorumlularının da bulunduğu sanıklara verilen hapis cezalarının temyiz duruşması Yargıtay 9. Ceza Dairesinde yapıldı, ancak sanık ve sanık avukatlarının duruşmaya katılmaması nedeniyle Daire, temyiz istemini dosya üzerinden duruşmasız olarak
karara bağladı.

Heyet, Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinin, aralarında terör örgütü Hizbullah'ın üst düzey sorumlularının
bulunduğu sanıklar Edip Gümüş, Cemal Tutar, Fuat Balca, Abdulkerim Kaya, Mehmet Varol, Mustafa İpek, Mahmut Demir, Kemal Gülşen, Sinan Yakut, Şeyhmus Kinay, Yusuf Begiç, Mehmet Veysi Özel, Rifat Demir, Mehmet Beşir Acar, Mehmet Tahir Ak ve Mehmet Garip Özer'e, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin mevcut anayasal düzenini silah zoruyla yıkarak, yerine şer'i esaslara dayalı İslam devleti kurmayı amaçlamak" suçundan verdiği cezasını onadı.

kalan karakter 1000

yurt sever yurt sever

bu kararı 26 gün önce veremiyorlar mıydı? yargıtay bu kararıyla çok komik duruma düşmüş ve kendisiyle çelişmiştir.6 çuval dosyanın hani en az incelenmesi 10-15 gün sürerdi,demekki isteyince 9 saatte kara verilebiliniyormuş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.01.2011 22:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.