Bugünkü
Takvim

2.5 aylık Kübra açlıktan öldü!

'da rahatsızlanması sonucu hastaneye kaldırılan 2,5 aylık bebeğinin ölümünün besin yetersizliğinden kaynaklandığı bildirildi.

  • Güncel
  • 19.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.01.2011 09:13
ABONE OL
2.5 aylık Kübra bebek açlıktan öldü!
Tekkeköy ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Sokak üzerinde bulunan bir evde ikamet eden Murat ve Nejla Bakırcı' nın 2,5 aylık Kübra isimli lerinin rahatsızlanması sonucu ambulansıyla Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.
Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, çocuğun ölümünün şüpheli bulunması üzerine bebeğe otopsi yapıldı. Yapılan otopsi sonucunda, Kübra bebeğin fiziksel olarak çok zayıf olduğu ve midesinin boş olduğu tespit edildi.

Öte yandan, adli yönden soruşturma devam ederken, bebeğin hastalıktan dolayı mı besin alamadığı yoksa gıda verilmediği için mi öldüğünün netleştirilmesi için incelemenin devam ettiği belirtildi.

ANNE: BUZDOLABIMIZ HİÇ DOLMADI

'un Tekkeköy ilçesinde, besin yetersizliğinden hayatını kaybeden 2.5 aylık Kübra bebeğin annesi Nejla Bakırcı, bebeğinin açlıktan öldüğünü söyledi.

Anne Nejla Bakırcı, mama bile alamadığını ifade ederek, "10 lirayla evimin harçlığını mı göreceğim, çocuğumun bezini mi alacaktım, mamasını mı? İyi gıda alamadı, anne sütüm yeterli değildi zaten. Evde sulu yemeğim yok ki yeseydim de sütüm gelseydi. Çayla ekmek ne kadar olursa o kadar. Bebeğimi tam besleyemedim. Bizi fakülteye sevk ettiler. Buzdolabımız hiç dolmadı. Kaymakamlıktan aldığımız 3 ayda bir yardımla et yedirebiliyordum." dedi.

Geçirdiği iş kazası sonucu bedensel engelli duruma düşen baba Murat Bakırcı ise "Sigortasız çalıştırıyorlarmış beni haberim yok. Sabaha karşı limanda geminin içinde vinç kaptı beni. Çocuklarıma bakamıyorum. Madden hiç bir şeyim yok. Komşuların yardımıyla geçiniyoruz. Gün oluyor aç yatıyoruz. Öyle geçinip gidiyoruz. Çocuklarıma bakamıyor, bir ekmeği bile alıp gelemiyorum. " ifadelerini kullandı.

Rahatsızlanması ardından, 112 Acil Servis ambulansıyla Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne kaldırılan 2.5 aylık Kübra bebek, yolda hayatını kaybetmişti. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, yapılan otopsi sonucu Kübra bebeğin fiziksel olarak çok zayıf olduğu ve midesinin boş olduğu tespit edildi. Öte yandan, adli yönden soruşturma devam ederken, bebeğin hastalıktan dolayı mı besin alamadığı yoksa gıda verilmediği için mi öldüğünün netleştirilmesi için incelemenin devam ettiği belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.