Bugünkü
Takvim

Yağışlar daha ne kadar sürecek?

İstanbul, , İzmir ve Manisa'da kuvvetli sağanak beklenirken, hava sıcaklığının düşmesi bekleniyor.

  • Güncel
  • 28.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.10.2010 12:37
ABONE OL
Yağışlar daha ne kadar sürecek?
EGE VE MARMARA YAĞMURA TESLİM

, Balıkesir ve Çanakkale'de son 24 saatte aylık ortalamanın yaklaşık 2 katına varan oranlarda yağış kaydedildi.

nden alınan bilgiye göre, ekim ayı uzun yıllar ortalaması metrekareye 66,6 kilogram olan Bursa'nın kent merkezinde, son 24 saatte yaklaşık 94,2 kilogram yağış düştü. Ekim ayı içerisinde Bursa'daki yağış miktarı ise 337,4 kilogram oldu. Bu oranla Bursa, uzun yıllar ortalamasının 5 katından fazla yağış almış oldu.

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde 47,6 kilogram olan son 24 saatlik yağış, Karacabey'de 85,6 olarak gerçekleşti.

Çanakkale'de ise ekim ayı ortalamasının 2 katından fazla yağış oldu. Uzun yıllar ekim ortalaması 46,7 olan Çanakkale'ye son 24 saatte 105,2 kilogram yağış düştü.

İDO SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ-TIKLA


29 EKİM TÖRENLERİ İPTAL EDİLDİ-TIKLA


Balıkesir merkezde ise aynı zaman diliminde metrekareye 47,8 kilogram yağış düştü. Uzun yıllar ekim ortalaması 39,5 kilogram olan ilde bugüne kadar gerçekleşen yağış ise 174,4 kilogram oldu.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde 47, Bandırma'da 55 ve Edremit'te ise 60 kilogram yağış kaydedildi.

Etkili olan yağış nedeniyle gece boyunca Bursa'da bazı evleri su bastı, özellikle sabah saatlerinde sürücüler trafikte zor anlar yaşadı.

Yetkililer, yağışın Marmara'da öğle saatlerinden itibaren etkisini azaltacağını bildirdi.

BUGÜN BEKLENEN SICAKLIKLAR
Öte yandan iç ve batı kesimlerinde görülecek yağışların Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz ile Samsun, Çorum ve Amasya çevrelerinde kuvvetli, sabah Muğla, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Ankara ile Antalya'nın Aksu, Manavgat, Serik, Alanya, Akseki ve İbradı ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, Marmara ve Ege'de 4 ila 6, Trakya'da 6 ila 8 derece olmak üzere batı kesimlerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos), kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif ara sıra orta, İstanbul Boğazı başta olmak üzere Marmara'da kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Bazı illerde beklenen yla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı (Yağışların, öğleden sonra ve akşam saatlerinde çok kuvvetli olması bekleniyor) 17

İstanbul: Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı (Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek) 16

İzmir: Çok bulutlu, kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 21

Adana: Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 29

Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (Yağışların, öğle saatlerinden itibaren kuvvetli, Aksu, Manavgat, Serik, Alanya, Akseki ve İbradı ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor) 23

Samsun: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (Yağışların akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor) 16

Trabzon: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 18

Erzurum: Parçalı bulutlu 16

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 26

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.